poniedziałek, 11 lipca 2016

Rzeź wołyńska - przemilczana zbrodnia

19 lipca Sejm uchwałą odda cześć ofiarom rzezi wołyńskiej. Zbrodnia dokonana przez ukraińskich nacjonalistów "nie została upamiętniona w należyty sposób".

Więcej o tym, w: http://wpolityce.pl/historia/299667-19-lipca-sejm-uchwala-odda-czesc-ofiarom-rzezi-wolynskiej-zbrodnia-dokonana-przez-ukrainskich-nacjonalistow-nie-zostala-upamietniona-w-nalezyty-sposob

PS. A tutaj, pan minister Macierewicz twierdzi, że za ludobójstwo na ówczesnych polskich kresach odpowiedzialna jest Rosja (zobacz: 4 min. 50 sek). Czyżby nie wiedział, że te ziemie były wówczas okupowane przez Niemcy a nie przez ZSRR? 


Niestety, film już skasowano, podobnie jak wiele innych. Znów komuś prawda niemiła. A na reakcję oburzonej Rosji, nie trzeba było długo czekać: PS. Drugi film też usunięto z YT,  co nie zmienia faktów: 
Macierewicz o rzezi wołyńskiej: Rosja jest źródłem. Rosyjski MSZ odpowiada: 
Rosja oburzona słowami Macierewicza o Rzezi Wołyńskiej:

11 komentarzy:

 1. Co on pieprzy. Rosja w tym czasie nie istniała a ZSRR.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem Wielkopolaninem przynajmniej od 1620 roku, więc wschodnia rubież Rzeczpospolitej nie jest mi aż tak bliska, jednak oczekuję od władz Rzeczpospolitej Polski właściwej oceny naszej historii oraz dbałości o dobre imię mojej Ojczyzny.
  Polecam obiektywną prawdę naukową, bez ideologicznych śmieci...

  OdpowiedzUsuń
 3. a co wy tu piprzycie popaprance i kodotance!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie popieram PO. A nad powodem powstania KOD, proponuję zastanowić się.

   Usuń
  2. Proszę więc powiedz. Skoro nie popierasz PO,to chyba jesteś stary wiarus z PZPR

   Usuń
  3. Autorze komentarza z godz. 18:37 (27 kwietnia)! Nie jestem, a gdybym nawet był to nie ma tu żadnego znaczenia. Zresztą ,krytykowałem PZPR gdy odwaga nie była tak tania jak teraz. Wolę dyskutować o faktach które przedstawiłem wyżej niż o ble, ble.

   Usuń
 4. Mężczyźni, powinni być bardziej odpowiedzialni za życie i świat, w którym wszyscy żyjemy. A nie prowokować do waśni i wojen, które zagrażają życiu i ziemi. Każdy jest tylko człowiekiem, bez względu na płeć i narodowość. Czas, ruszyć umysłami! Pozdrawiam! Xmena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bywało, że i przedstawicielki płci pięknej były agresywne, włącznie z zawodem pirata. Oczywiście rzadziej. Może świat byłby lepszy pod rządami pań. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Zarówno post, jak i komentarze dają do myślenia... Powiem tylko, że nic dodać i nic ująć. To wszystko, nie rokuje niczego dobrego :( Niestety. Szacun Probusie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, już ten film zablokowano. Komuś prawda niemiła. Nie po raz pierwszy, zresztą. Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Antos jest lakierowanym, durnym krasnalem ogrodowym, wioskowym wariatem z pisowskiej wioski z zadupia Europy. Mamy szczescie, ze jestesmy w NATO i Antos samodzienie nie moze odpalic rakiet i nie wysle huzarii (po Janowie chyba tylko rowerowej... LOL) w kierunku Rosji.
  http://notatnik-emigranta.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń