sobota, 23 kwietnia 2016

Za gwałt też sądźcie!

Znaleźli u bacy aparaturę do pędzenia bimbru. 
- Baco, będziecie sądzeni za bimbrownictwo? 
- A czemuż to. panie władzo? 
- Macie aparaturę do pędzenia bimbru. 
- No to i za gwałt mnie sądźcie. 
- Jak to, za gwałt? 
- No bo też mam "aparaturę". 
     Ten stary kawał przypomina się po kolejnym pomyśle rządzących "geniuszy". Jest w przygotowaniu projekt nowej ustawy medialnej. Według niej, zamiast abonamentu RTV, ma być wprowadzona opłata audiowizualna. Ma być ona dołączona do rachunku za prąd. Podobno 90% Polaków ma w domu telewizor. Co prawda, nie każdy chce oglądać akurat "telewizję" publiczną", zwłaszcza ostatnio. "Oglądalność TVP1 spada na łeb na szyję. Stacja właśnie odnotowała najgorszy wynik w historii" http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19975503,drastyczny-spadek-ogladalnosci-tvp1-to-najgorszy-wynik-stacji.html#Czolka3Img
     Z energii elektrycznej korzysta wielu działkowców. Ponieśli wcześniej niemałe koszty i nakład własnej pracy, by móc skorzystać z prądu dla zrobienia sobie kawy, herbaty, czy np. włączenia kosiarki elektrycznej, itd. Mają niektórzy radia i nieliczni telewizory, ale płacić będą wszyscy. A przecież oglądając program TV na działce, nie oglądają w tym czasie w domu. 
     Uczciwym byłoby zakodowanie TVP i innych "publicznych", by płacili za nią tylko chętni, a nie "uszczęśliwianie" kogoś na siłę. Opłata ma wynosić 15 zł od posiadanego licznika w domu oraz tyle samo na działce. Razem 30 zł. Trochę więcej o tym, w: "Kosmiczne kwoty z abonamentu. Emeryci zapłacą!" - http://www.fakt.pl/zakupy/oplata-audiowizualna-zamiast-abonamentu-za-pomysl-pis-zaplaci-kazdy,artykuly,623713.html  Także: "Masz działkę? Zapłacisz więcej za telewizję" -http://www.fakt.pl/politycy/podwojna-oplata-audiowizualna-dla-wlascicieli-dzialek,artykuly,628472.html  oraz kilku innych artykułach. Czy ktoś się nad tym zastanowi? Ponoć głupota nie boli, ale przecież nie zwalnia od myślenia.  Czy odpuszczą chociaż, głuchym i niewidomym?

PS. Dla przypomnienia, jak PiS "szanuje" działkowców: "Działkowcy! Zapamiętajcie!" - http://tiny.pl/qx3q1 
I jeszcze jedno: "PiS dba o ubogich? PiS na wodę, fotomontaż!" - http://tiny.pl/qb6rn Też dla przypomnienia. 

15 komentarzy:

 1. Wyzysk z każdej strony, "Dobra zmiana", z każdym dniem coraz lepsza! Szkoda gadać. Szacun Probusie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepiej, niech nas wszystkich (jako naród inaczej myślący i drugiego sortu) wszystkiego co z własnego dorobku posiadamy pozbawią i wsadzą za to, że się w ogóle rodzimy i oddychamy żyjąc w naszej Ojczyźnie :( bez szans na normalność. Prawda, że głupota nie boli co widać, słychać i czuć. Lechistan ma rację, bardzo dobra "zmiana" jakiej dotąd nie było, bo zakrawająca o totalną paranoję. Faktycznie, brak słów! Pozdrawiam Cię Probusie.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, brak słów. Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj. Myślę, że po ostatnich doniesieniach o podatku od wody deszczowej, a więc o podwyżkach wszystkiego ( elektrownie), doczekam zapewne jeszcze czasu, gdy szydłowiec wprowadzi opłaty za korzystanie ze słońca, wszak można opalać się w solariach, a więc płacić za energię i za usługę. Oszalała Polska, bo nie wiem, dlaczego ci ze dobrej, swojej zmiany", jeszcze mają władzę.Nam to faktycznie przydałby się Majdan, bez sterowania z zewnątrz... Pozdrawiam, mało mnie, ale aby nie zgłupieć, bardzo mało czytam newsów, powróciłem do tradycyjnej książki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście, "dojna zmiana" i to do potęgi. Brak słów, na to wszystko!
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W tej sytuacji, "Milczenie jest złotem". Szacun!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, dokąd ci ludzie zmierzają. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko do upadku naszej ojczyzny, ale i do własnego. Przykre to, ale prawdziwe. Niestety. Pozdrawiam Cię Probusie bardzo serdecznie :)

  Dziękuję, za miły komentarz u mnie pod wierszem w Salonie Poezji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy wcześniej nie myślałem, że tak beznadziejnych i niebezpiecznych czasów doczekam. Bardzo przykre, jest to wszystko co się obecnie dzieje. Szacun Probusie!

  OdpowiedzUsuń
 9. W ponurych czasach kaczystowskich dobry zart tymfa wart. Uśmiałem się jak norka.

  OdpowiedzUsuń
 10. ale to bylo smieszne pewnie jestes ubekiem co za 2tys nie wyżyje:))))))

  OdpowiedzUsuń