poniedziałek, 30 marca 2015

Wybór miedzy Scyllą a Charybdą? Niekoniecznie!

   Nietrudno było przewidzieć, że prawie cały obecny rok upłynie pod znakiem biegunki wyborczej. 10 maja odbędą się wybory Prezydenta RP, natomiast jesienią wybory parlamentarne.
     Spośród wielu kandydatów, wymagane 100 tys. podpisów zebrano dla jedenastu osób. To na nie będzie można oddać głos. Wygrać może tylko jedna osoba, więc sytuacja staje się coraz bardziej nerwowa. Według mediów i ich sondaży największe szanse ma obecny prezydent Bronisław Komorowski  oraz jego kontrkandydat z PiS, Andrzej Duda.
     Jak w poprzednich wyborach, znów zaczyna się oblewanie adwersarzy pomyjami przez sztaby wyborcze. Politycy z PO zarzucają A. Dudzie udział ułaskawieniu wspólnika zięcia św. prezydenta Kaczyńskiego: http://polska.newsweek.pl/tajemnicze-ulaskawienie-cien-na-biografii-dudy,artykuly,357637,1.html   oraz niegodne czyny związane ze SKOK. Na ripostę PiS nie trzeba długo czekać. Zarzucają to samo B. Komorowskiemu w SKOK, publikując przy tym zdjęcia prezydenta Komorowskiego z osobą podejrzaną o popełnienie przestępstwa. Nie oszczędzają przy tym jego syna.
     Wcześniej, w niewybredny sposób, atakowano panią Magdalenę Ogórek, by doprowadzić do zmarginalizowania jej kandydatury. Nie oszczędzono przy tym jej rodziny: http://tiny.pl/qzv1w
Zarzuca się jej, unikanie kontaktów z mediami. No cóż nie każdy chce zniżać się do poziomu jaki przedstawiają sobie niektórzy przedstawiciele mediów.
     Choroba ojca http://www.fakt.pl/polityka/magdalena-ogorek-zawiesza-kampanie-by-odwiedzic-w-szpitalu-ojca,artykuly,532677.html  również nie może nie mieć wpływu na jej aktywność w kampanii.
     Swoje poglądy przedstawiła podczas konferencji i spotkań. Mądry zrozumiał. Jak widać, niektórym i referatu mało. Trudno jednak wymagać, by pani Ogórek miała odpowiadać za ich procesy myślowe. Oto przykład wypowiedzi pani Magdaleny: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ogorek-nie-bede-polakom-zagladac-w-sumienia/22z0k3  , http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpis-magdaleny-ogorek-na-twitterze-wywolal-zaskoczenie/cpcz8   
     Jeżdżą po Polsce autobusy pana Komorowskiego i pana Dudy. Kampania prowadzona z
rozmachem, bo przeznaczono na nią wiele milionów złotych. To pieniądze z portfeli podatników. Pani Ogórek takimi pieniędzmi nie dysponuje. Jedyna kandydatura lewicy.
     Zatem, rodzi się pytanie kogo wybrać: tego który ma silne łokcie, czy osobę która ma dobry program, jest osobą mądrą oraz wykształconą  i nie przynosi Polsce wstydu. http://pikio.pl/komorowski-wchodzi-w-butach-na-fotel-w-japonskim-parlamencie-wideo/  Czy też zaciekłego przeciwnika in vitro, waluty europejskiej, kandydata deklarującego kontynuowanie kadencji śp. Lecha Kaczyńskiego. Niech mu ziemia lekką będzie, ale do udanych ta kadencja nie należała. Coś ostatnio PiS milczy na temat "zamachu" pod Smoleńskiem, i pana Macierewicza nie widać w mediach.  Może pan Duda zechciałby coś powiedzieć? Należałoby go pytać o to podczas spotkań.
    Oczywiście są jeszcze inne kandydatury. Z umieszczonej obok (w prawym pasku) ankiety,  wynika, że nie odegrają większej roli. Ale mogą część głosów odebrać innym. Wiele zależy od frekwencji. Czy nadal chcemy wstydzić się za swoich prezydentów? Zatem, nie leńmy się w dniu/dniach wyborów. Im wyższa frekwencja, tym lepszego wyboru można dokonać. W każdych wyborach, zresztą.
VOX POPULI VOX DEI!

16 komentarzy:

 1. Piszesz mądrze ale za delikatny jesteś .To wybór między dżumą a cholerą! No ale kogoś trzeba wybrać. Na pewno nie z tych dwóch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się unikać inwektyw. Nawet gdy ktoś na nie zasługuje. Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ten artykuł jest tendencyjny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Głupia gęba. Mojego głosu ten pan ze zdjęcia nie dostanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a swoją w lusterku oglądałeś , popatrz dziś rano a zobaczysz że się przestraszysz swojej mordy

   Usuń
 4. Palikot na prezydenta!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja, trochę z przekonania, trochę na złość, mam zamiar głosować na p. Ogórek. Kompetencje na to stanowisko ma podobne. Nie oszukujmy się, ani Komorowski, ani Duda w niczym Jej nie przeganiają. Bez doradców i pomocy, klepią bzdury i dają plamę za plamą (za nasze). Żaden z nich nie ma swojego własnego zdania na żaden temat. Ma być po prostu poprawnie i po linii. Jajec brak. A obaj, chętnie wysłaliby nas na wojnę z Rosją. „Główny nurt” i sondaże, już od dość dawna swymi metodami manipulują wyborcami (zbyt często skutecznie) dla SWEJ wygody, lansując ciągle i podobno też, ciągle niezastąpiony POPiS, strasząc się nawzajem. Niech się straszą. Jeżeli w drugiej turze nie znajdzie się moja Kandydatka, ja wybieram piwo, mając resztę w dupie. Niech się martwią i boją wtedy, "przekonani". Tych jest po każdej stronie kilku (bliżej żłoba), reszta to zmanipulowani, niestety. Może przy wygranej Dudy i PiS -u, zacznie się wreszcie jakaś ruchawka i wtedy trochę dotrze do łbów na przyszłość. Chociaż takim optymistą nie jestem. No, ale... . Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W II turze poprzednich wyborów poparłem pana Komorowskiego, by nie wygrał najgorszy z kandydatów. Pan Komorowski okazał się prezydentem PO i PSL, nie wszystkich Polaków. Vide: "67". Również pozdrawiam!

   Usuń
  2. Zrobiłem to samo, dla ratowania "ojczyzny", ale tamta strona znowu na to właśnie liczy. Dla PO, PiS jest wygodny. Mnie, mydlenie oczu pozornymi działaniami, aby osłabić pisiorów już nie przekonuje. To już sprawa ich fanów. Co za różnica w eksperymentowaniu na mnie? Poddam się ewentualnie następnemu, ale tym razem z czystym sumieniem. ;)

   Usuń
 6. Dla producentów żywności i owoców tylko ona jest szansą na poprawę zbytu. Nie chce eskalacji konfliktu z Rosją. realnie ocenia sytuację na Ukrainie. Spokój nam potrzebny. Miałem nie głosować, ale pójdę.

  OdpowiedzUsuń
 7. A kto pieniądze ma, ten jeździ bronkobusem.
  A kto jest bez pieniędzy, niech zaiwania kłusem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Duda ,młody wykształcony i tylko ten kandydat powinien zostać prezydentem. Jedno mnie dziwi, jak mocno trzeba wierzyć w to że jest się tym który potrafi w czasie wojny dowodzić armią bo się było ministrem obrony, i czemu ma być wojna i kto ma nas zaatakować.Ciągle czymś ten rząd straszy to PiS -m to wojną .ludzie są już zmęczeni tą socjotechniczną propagandą.Jasno widać że mają coś do ukrycia lub tak się rozkochali w nieróbstwie.Żenada i wstyd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Duda zamelduje prezesowi wykonanie zadania i będzie na jego smyczy. Jeszcze czego!

   Usuń
 9. Głosuję na panią dr Magdalenę Ogórek

  OdpowiedzUsuń
 10. Z sieci: ~dooda nigdy do ~Inna: Dlaczego nie zagłosuję na Dudę i na PIS . Bo nie jestem
  wariatem i nie chcę powtórki z takiego państwa:
  Gdzie partia rządząca umarza własne długi, a na pokojowo
  protestujące przeciwko głodowym pensjom pielęgniarki
  nasyła się szturmowy oddział policji!
  Gdzie wstrzymuje się podwyżkę emerytur, a 40 mln z
  kasy ZUSu przeznacza się na budowę świątyńi!
  Gdzie można bezkarnie prezydentową nazwać "czarownicą"
  co ma poddać się eutanazji, a opluwacz w nagrodę otrzymuje
  27 mln na jakiś poroniony pomysł z odwiertami!
  Gdzie najważniejsza osoba w państwie zwraca się do
  bezdomnego SPIEPRZAJ DZIADU! , a do dziennikarki
  JEST PANI NA MOJEJ KRÓTKIEJ LIŚCIE, WYKOŃCZĘ PANIĄ!!!
  Gdzie jedną z uczestniczek oficjalnego spotkania
  nazywa się MAŁPA W CZERWONYM !
  Gdzie pierwsza osoba w państwie wydaje lekką ręką
  na alkohol setki tyś zł, a zakup pół tysiąca "MAŁPEK"
  tłumaczy się koniecznością wyposażenia barku
  prezydenckiego samolotu!
  Gdzie obywatele palą się ze wstydu gdy zagraniczna
  prasa pisze o nieudacznych kartoflach co dorwali się
  do rządzenia !
  Gdzie kiboli zaangażowanych w rozboje, demolowanie
  stadionów i handel narkotykami kreuje się na bohaterów
  narodowych!
  Gdzie świadków w procesie lekarza podejrzanego o
  drobne łapówki jak cygaro czy wieczne pióro traktuje
  się metodami wydobywania zeznań (konwejer) znanymi
  z mrocznego okresu stalinizmu!
  Gdzie posłów z innych partii przekupuje się obiecując
  spłatę weksli z kasy sejmu !
  Gdzie o 6 rano ośmiu uzbrojonych funkcjonariuszy
  wdziera się do mieszkania niewinnej kobiety co
  kończy się jej śmiercią!
  Gdzie na podstawie sfabrykowanych dowodów zamyka się do
  więzienia niewinnych ludzi , a żygolak co się tego
  dopuścił zostaje posłem!
  Gdzie partia rządzaca na sztandarach wypisuje hasła
  odnowy moralnej, a ministrowie po rozwodach nie płacą
  alimentów na swoje dzieci! zwiń

  OdpowiedzUsuń