czwartek, 6 lutego 2014

Bohater? Czy zdrajca? - skopiowane z "Przeglądu"

Kukliński: fakty przeczą mitom
 Kukliński szpiegował od zawsze. Najpierw kolegów dla polskich służb, potem dla CIA. Był megalomanem. A także urodzonym blagierem, wielokrotnie zmieniającym swój życiorys i snującym na temat swoich możliwości kosmiczne historie. Kochał kobiety. Zawsze miał dużo pieniędzy, co u syna pracownicy pegeeru mogło dziwić. Był szpiegiem jak z powieści Johna Le Carrégo. Był zupełnie inny niż filmowy Jack Strong. Ale to film będzie tworzył jego obraz. Tak zostało zaplanowane. W życiorysie Kuklińskiego jest zadziwiająco wiele białych plam, zagubionych dokumentów, zaskakujących awansów. Już na przełomie lat 1952-1953 teczka personalna Kuklińskiego została bardzo mocno przetrzebiona. Stwierdzono brak ponad 20 dokumentów! Wielce prawdopodobna jest hipoteza, że Ryszard Kukliński służył także Rosjanom. Od 1962 r. był nie tylko zwykłym oficerem Wojska Polskiego, ale również agentem WSW. Donosił wojskowej bezpiece na kolegów....

Cały tekst dostępny w drukowanym wydaniu "Przeglądu"


Skopiowane z tego artykułu w "Przeglądzie". http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/kuklinski-fakty-przecza-mitom  Dalszy ciąg w następnym numerze. 

A tutaj: wywiad z gen. Dukaczewskim dotyczący R.Kuklińskiego: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15415156,Gen__Dukaczewski__Uwazam__ze_pulk_Kuklinski_byl_zdrajca_.html#BoxWiadTxt

KLUB GENERAŁÓW WP - Gen, dyw. dr F. Puchała: Pułkownika Kuklińskiego udział w grze wywiadów wielkich mocarstw. http://www.klubgeneralow.pl/pulkownika-kuklinskiego-udzial-w-grze-wywiadow-wielkich-mocarstw/  

http://wiadomosci.onet.pl/poznan/w-razie-iii-wojny-swiatowej-poznan-zostalby-zmieciony-z-ziemi/rdfzn    - Uwzględniając fakt dużej przewagi wojsk Układu Warszawskiego w wojskach pancernych i zmechanizowanych, nasuwa się wniosek: broni jądrowej jako pierwsze, użyłoby NATO. Wiele celów w Polsce, m.in. duże węzły kolejowe, węzły dróg, zakłady produkcyjne i naprawcze, elektrownie, magazyny wszelkiego rodzaju, itd. zostało wskazanych Amerykanom m.in. przez R. Kuklińskiego. 

9 komentarzy:

 1. Moje zdanie znasz, zdrajca i nic ponad to. Zajrzyj do mnie, zobacz jaki kom o Jurku Owsiaku mi usunęli. To już przegięcie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewidentny zdrajca!!! Tylko jak nazwać tych, co go wielbią? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz o tym, że Amerykanom przekazał również informacje na temat stacjonarnych ładunków jądrowych rozmieszczonych na terenie Polski i Ukrainy? Wiesz po co były rozmieszczone? W efekcie przygotowań do inwazji zachodniej Europy jeden ze scenariuszy UW rozważał prewencyjne uderzenie sojuszu północnoatlantyckiego. W momencie takiego ataku NATO Moskwa przygotowana była do zastosowania sprawdzonej w czasie "wojny ojczyźnianej" taktyki "spalonej ziemi". Od Bałtyku do Morza Czarnego miał powstać kilkuset kilometrowej szerokości pas radioaktywnej "strefy buforowej" na tyle wypalony by zatrzymać lub spowolnić wojska sojuszu. Kreml z góry zakładał taki scenariusz dlatego nie planowano nawet rakietowego uderzenia nuklearnego (niepotrzebne koszty) - po prostu umieszczono ładunki w przygotowanych wcześniej miejscach. Po rozpadzie ZSRR ładunki te zdemontowano i wywieziono z kraju. Pozostały po nich niektóre instalacje. Niektórzy historycy do dziś próbują wyjaśniać ich prawdziwe przeznaczenie.

   Usuń
  2. @ Anonimowy

   i?
   1) czy NATO rozbroiło te ładunki?
   2) czy ruscy odpalili te ładunki?
   3) czy te ładunki w ogóle istniały? (podobno izrael w ramach operacji "samson" rozmieścił atomowe ładunki w Warszawie)
   4) z punktu widzenia taktyki poroniony pomysł bo: spalona ziemia to dodatkowa przegroda do przebycia, dodatkowe utrudnienie, zatem jest to obrona a nie atak (na biedną europę zachodnią)czyli kto kogo chciał atakować i kto planował obronę?
   5) rozumiem że jesteś nadhisterykim, zwykli historycy do dziś się głowią, a ty wiesz

   w konkluzji: hura, niech nam żyje zdrajca (ale ja bym wieszał zdrajców razem z ich przydupasami)

   Usuń
 3. Zniszczyli pomnik Kuklińskiego w Krakowie. Nie jestem zwolennikiem siły, wandalizmu. Ale to oznacza, że jednak nie wszyscy widzą w nim bohatera. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. kuklinski to zdrajca !

  OdpowiedzUsuń