wtorek, 25 czerwca 2013

Europejczyk? Azjaci? Quo vadis Poloniae?

Skopiowane z: Gazeta pl Białystok. 

Białostocka prokuratura daje zielone światło neonazistom

Jakub Medek, Joanna Klimowicz
24.06.2013 , aktualizacja: 24.06.2013 19:04
A A A Drukuj
Swastyka na transformatorze przy ul. Zagórnej. Prokurator Dawid Roszkowski odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie. Jego zdaniem
Swastyka na transformatorze przy ul. Zagórnej. Prokurator Dawid Roszkowski odmówił wszczęcia postępowania w tej sprawie. Jego zdaniem "nie sposób dostrzec w zamalowanym znaku przedstawiającym swastykę propagowania faszystowskiego ustroju państwa". (Stowarzyszenie Trzyrzecze)
Mażący swastyki na miejskich murach mogą spać spokojnie. Zdaniem prokuratora Dawida Roszkowskiego z Prokuratury Białystok-Północ znak, pod którym III Rzesza przemysłowo mordowała ludzi, to powszechny w Azji symbol szczęścia. Namalowanie go na ścianie z propagowaniem nazizmu nic więc wspólnego nie ma.

PS. "Wprost": http://www.wprost.pl/ar/4604/Cien-swastyki/


Niestety, nie koniec na tym: 


(skopiowane z Onet.wiadomosci)

Nazwali go "żydowskim ścierwem". Biegła: to nie obraza
dzisiaj, 06:44

Kielecki biznesmen poskarżył się, że na internetowym forum został nazwany "żydowskim ścierwem" i "grubym Żydem". Prokuratura nie dopatrzyła się znieważenia - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Tymczasem – jak informuje gazeta - biegła nazwała wpisy "stereotypowymi", "ironicznymi" i "satyrycznymi".

Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta

Wpisy pochodziły z 2011 roku. "Interes ten prowadzi typowy Gruby Żyd z wielką głową"; "On gra nie fair, bo jest żydowskim ścierwem" – oto niektóre z nich.

Śledczy z prokuratury Kielce-Zachód poprosili o opinię na ten temat biegłą językoznawczynię Marzenę Borowską. Kobieta jest nauczycielką w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Pisze też wiersze, wydała m.in. tom "Requiem dla Smoleńska".

Biegła nie uznała, że internauci znieważyli przedsiębiorcę. Jej zdaniem np. określenie "typowi rasowi Żydzi", które pojawiło się we wpisach odnosi się do "stereotypowych cech Żydów". Oceniła też, że to wyrażenia "ironiczne" i "sarkastyczne".

Więcej w najnowszej "Gazecie Wyborczej".

 ("GW",Onet/JM;PG)

2 komentarze:

  1. W tym sondażu z prawej strony prawie nie widać wyników. Tło nie pasuje. Pzdr!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kliknij w sondaż i przytrzymaj lewy przycisk myszy. Zobaczysz dokładnie. Pozdrawiam!

      Usuń