środa, 10 października 2012

UWAGA!!! TRUCIZNA!!!

(skopiowane z fakt.pl)
Pieniadze.fakt.pl > Konsument

Sanepid ostrzega - te szklanki zabijają! Szklanki metale ciężkie. Trujące szklanki

Uwaga! Te szklanki zabijają!

10.10.2012, 06:21
aFp 
(Niestety, zdjęcia przepadły już. Komu na tym zależało? dop. 02.12.2017 r.)

Śmiercionośne naczynia trafiły już do Polski. Pijesz sok z chińskiej szklanki, a po kilku latach umierasz! Odkrycia dokonał sanepid w Słupcy (woj. wielkopolskie). Zarządził natychmiastowe wycofywanie szklanek ze sklepów i hurtowni. Jeśli je masz, nie pij z nich za żadne skarby!

Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Litrowy dzbanek w towarzystwie 6 szklaneczek o pojemności 227 ml, skrzętnie zapakowany w tekturowy karton i obleczony przezroczystą folią. Chińskie komplety udekorowane zielonym jabłuszkiem lub żółto-pomarańczową cytryną już trafiły do sklepów
 • Atrakcyjna cena sprawiła, że towar sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Niestety, każdy kto kupił szklanki widoczne na zdjęciach, powinien je jak najszybciej wyrzucić, a przedtem potłuc, by nikt już nigdy nie mógł się z tego świństwa napić. Z badań sanepidu w Słupcy wynika bowiem, że chińskie szklaneczki nasączone są rakotwórczym kadmem i ołowiem.
Kadm uszkadza nerki i wątrobę, ma także działanie rakotwórcze, a ołów powoduje zaburzenia układu nerwowego – ostrzega Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Słupcy.
Te dwa ciężkie, trujące metale działają jak ukryty zabójca. Pierwiastki nie atakują organizmu o razu. Odkładają się powolutku w nerkach i wątrobie, skąd przez nawet 50 lat sieją spustoszenie w ciele człowieka. Tych cichych zabójców najbardziej powinny obawiać się kobiety. Szwedzcy naukowcy udowodnili bowiem, że kadm zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi nawet o jedną trzecią. Z kolei ołów jest groźny podczas ciąży, bowiem dostaje się do łożyska, skąd trafia do krwi dziecka.
Trujące szklanki zostały wyprodukowane w chińskim mieście Wenzhou, a do Polski trafiły przez dystrybutora z Gniezna. Eksperci z Sanepidu już nałożyli na importera, hurtowników i dystrybutorów obowiązek wycofania szklanek z handlu. Zgodnie z unijnym prawem, handlowcy powinni też sami odebrać sprzedane szklanki od konsumentów. Niestety to tylko pobożne życzenia, tym ważniejsze jest, abyśmy sami chińskiej tandety pozbyli się z domów.

 

PS.
     Najsmutniejsze jest, że to nie pierwszy przypadek zwożenia do Polski trujących świństw. Były już nawet trujące związki w zabawkach dla dzieci! Z tego co pisze Fakt.pl wynika, że towary powinny być zwrócone handlowcom a oni je odebrać. Pisze też, "że to tylko pobożne życzenia, tym ważniejsze jest, abyśmy sami chińskiej tandety pozbyli się z domów".
     Tylko dlaczego te trucizny mają pozostawać w polskiej ziemi? Dlaczego klienci którzy to kupili,mają ponosić koszty czyjejś nieuczciwości? Kto zagwarantuje zdrowie tym którzy tego paskudztwa używali? Kto zapłaci za badania oraz ich ewentualne leczenie?
     Czy naprawdę władze są bezsilne? Czy naprawdę nie można wprowadzić zakazu sprowadzania tych świństw do Polski? I wszelkiej innej tandety odbierającej pracę Polakom! 
     Na niektórych towarach można przeczytać, że wyprodukowano w PRCh. Zmyłka dla niezorientowanych! To oznacza: People Republic of China. Czyli to samo!
  KUPUJMY (W MIARĘ MOŻLIWOŚCI) POLSKIE TOWARY. ŻEBY POLAK MIAŁ PRACĘ!!! 
     I jeszcze jedno "na teraz": uprzedźmy swoich bliskich i znajomych o zagrożeniach.  

I jeszcze to, z forum (25.XI,12): http://www.sfora.pl/Chinski-ryz-to-prawdziwa-trucizna-Jest-skazony-a29273
Także zabawki:  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zabawki-nie-do-zabawy/dz59c
Cd. Groźna substancja w główkach lalek!: 
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/gdansk-skonfiskowano-lalki-zawierajace-toksyczna-substancje/fj7vst5

8 komentarzy:

 1. Dobry człowiek z Ciebie. Pisz więcej bo ludzie na gazety nie mają a tu mogą poczytać i pośmiać się jeszcze z kawałów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwaga na firme Magna Era Sp. z O.O., Ostrów Wielkopolski.Z tej firmy nie odzyska swoich pieniędzy w sposób uczciwy i szybki, umowa jest tak skonstruowana że to oni zgarniają należności w pierwszej kolejności od dłużnika... łącznie z odsetkami które sięgają nawet 25% całego długu, mimo że pobierają 15% od kwoty głównej i w końcowym wyniku cały proceder naliczeń wygląda następująco. http://img401.imageshack.us Muszę zaznaczyć że firma Magna Era do tej chwili ściągnęła od dłużnika ponad 2.tys.zł, ja z tego nie widziałem ani grosza, jestem bezrobotny i bez prawa do zasiłku, ale mimo tej całej sytuacji, Magna Era mnie jeszcze obciąża kosztami komorniczymi w wysokości około 500zł. Nie dysponuję taką kwotą dla Kogoś, kto zarabia na cudzej niedoli ludzkiej. Magna Era zrobiła mi sprawę, i mam zamiar całą dokumentację przedstawić opinii publicznej, łącznie z mediami ogólnopolskimi, by potencjalni klienci (czyt.ofiary), pięć razy się zastanowiły... zanim sami się wpakują w kłopoty, które już ma wiele osób.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest nas juz wiecej.Napisalismy do uwagi zobaczymy co z tego wyjdzie

  OdpowiedzUsuń
 4. Po raz kolejny stwierdzam, ze piszesz mądrze, rozważnie i stać Cię na dystans i kulturę! Proszę, pisz więcej i częściej, bo mądrego warto poczytać. Pozdrawiam i pozostaję z szacunkiem!
  mati

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ten kadm uwalnia się ze szkła do płynu? Poważnie pytam

  OdpowiedzUsuń