piątek, 25 marca 2011

Sztuczna mgła pod Smoleńskiem?

    Wkrótce minie rok od tragedii jaka wydarzyła się przy smoleńskim lotnisku. Wciąż trwa szukanie przyczyn. Zakończyła pracę komisja MAK. Trwają wciąż prace polskiej komisji oraz polskiej prokuratury. Nie dziwmy się, że to trwa tak długo. Widocznie musi. Sprawę tragedii naszej Casy wyjaśniano prawie dwa lata a Concorda o wiele dłużej. Nad wyjaśnieniem katastrofy prezydenckiego samolotu pracują nasi najlepsi specjaliści.
    Niestety, są tacy którzy "wiedzą swoje". Znalazło się dwoje nieodpowiedzialnych ludzi którzy polecieli za ocean aby tam podważać autorytet i wiarygodność państwa polskiego, nie czekając na wyniki polskich dochodzeń. Inni żądają umiędzynarodowienia sprawy na szczeblu Unii Europejskiej, która zresztą i tak się tym nie zajmie, choćby z braku sensownej podstawy prawnej.
    Znaleźli się "geniusze" którzy "nie wykluczają zamachu". Krążą filmiki z miejsca katastrofy. Ostatnio w nich "słychać" nawet serie z broni maszynowej. Według niektórych z pepeszy. Byłoby śmieszne gdyby nie wiązało się z tragedią. Są i tacy którzy twierdzą, że zamachu dokonano przy pomocy sztucznej mgły a pewien specyficzny "lud" w to wierzy.
    Oto wypowiedź kompetentnego człowieka którego list został opublikowany w "Angorze" z 13.03.2011 r.

                     

35 komentarzy:

 1. "Ostatnio w nich "słychać" nawet serie z broni maszynowej" - i co przekręcasz. Gdzie ty przeczytałeś takie coś? Nie masz już argumentów, więc przeinaczasz komentarze pod filmem ze Smoleńska. Słychać normalne pojedyncze strzały, a jeśli ty tego nie słyszysz, to czym prędzej udaj się do otolaryngologa i koniecznie poproś o porządny aparat słuchowy, bo źle jest z twoim słuchem. I nie jestem z PiSu, bo nie popieram żadnej partii. To tyle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oho, cenzura na blogu, tak jak w Państwie POlskim, wszystko pod kontrolą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie filmiki pojawiły się w internecie. Zresztą, kto widział ich pierwsze wersje mógł zorientować się że to ordynarny montaż. Nałożono odgłosy broni maszynowej. Osobiście taki obejrzałem, choć nie chciało mi się tych bzdur oglądać do końca. Proszę nie zarzucać mi braku argumentów. Przytoczyłem opinię fachowca. I jeszcze jedno: inwektywy to argument głupca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgodzę się, że podłożony strzały, ale napewno chodzi Ci o ten filmik, czyli parodię:

  http://www.youtube.com/watch?v=NUgYyu1M9hE


  :D


  A w oryginalnym filmiku są pojedyńcze wytrzały:

  http://www.youtube.com/watch?v=-DbLgBifsTU

  Nie mówię, że muszą to być strzały z pistoletów, ale może coś wybucha, np. butle z gazem, czy ze sprężonym powietrzem? Albo amunicja borowców? Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Pozdrawiam
  :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za linka! To nie był ten film. Był podobny, chyba jeden z wielu. Podany był link na forum. Wiele osób z pełną powagą traktowało to jako serie z broni maszynowej. Może to był niemądry dowcip, ale takie coś miało miejsce. Oczywiście poważnie traktowali to zwolennicy "teorii spiskowej". Co do wybuchów: mogły wybuchać naboje z broni BOR-owców, nie wiem jaki odgłos wydałaby zapalniczka wrzucona do ognia. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. W orginale nie slychac strzalow z broni, a trzask lamanych galazek pod stopami obu filmujacych mlodych chlopakow (nagranie przesluchane w studiu radiowym duzej rozglosni) i pojedyncze wybuchy nabojow (?), zapalniczek, czy tez pojemnikow z gazem w ogniu. Do tego jeden z filmujacych straszne klnie po rosyjsku... No coz, nerwy im puscily na ten widok. Sama pamietam podobna scenerie w 1987 roku w Kabatach po katastrofie "Kosciuszki". Nawet lekarze (bylam jednym z nich) byli przerazeni rozmiarem zniszczen.
  Kfiatushek777

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani doktor? Gratuluje wspaniałego zawodu! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna notka Probusie, tak trzymac - tekst z Angory wspaniale bije w pyski zwolennikow teorii spiskowych .

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj Probusie! jestem kobietą, czyli z zalożenia mniej zorientowaną częścią społeczeństwa!- aczkolwiek czytałam Twoje życzenia na dzień kobiet i dziękuję- to było miłe!- do rzeczy!negujesz Jarosława, ale też krytukujesz obecny rzad,-ja też mam,wiele do zyczenia, ale p. Napieralski ostatnio przemówił na grzybach!- jaki ma pomysł na polskę, co proponuje Polakom?- jaki ma pomysł na POLSKĘ I OD CZEDO wicepremierem mógłby być?- Pozdrawim!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzięki za komentarz!
  Mnie wydaje się że pan Napieralski jest wiarygodną postacią. To nie on obiecywał 3-4 miliony mieszkań po to żeby oszukać wyborców, to nie on obiecywał "cuda" i nie tylko. Myślę że jest szczery w kontaktach z ludźmi i mówi "od serca". Podoba mi się też że nie jest pieniaczem. A ja należę do tych którzy chcieliby zgody i spokoju. Żeby Polacy uśmiechali się tylko do siebie. Najwyższy czas skończyć "wojnę polsko-polską.
  Serdecznie pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. http://www.youtube.com/watch?v=LQF8hsitxvY

  tyle na temat Twojego autorytetu! dwie, trzy takie maszynki i masz tyle mgły, że ja dziękuje, nie uważam, że akurat to był zamach, ale wytworzyc mgłe sztuczną jest bardzo łatwo, więc nie pitol.

  Ps. Angora to rzeczywiscie najlepsze zrodlo informacji

  OdpowiedzUsuń
 12. Przytoczyłem wypowiedź kompetentnego człowieka. Uważasz się za lepszego? Podważasz ją? A "Angora
  jest całkiem dobrą i wiarygodną gazetą.

  OdpowiedzUsuń
 13. [url]http://www.youtube.com/watch?v=cBTgz0pwFQo[/url]

  Co autor tego bloga poda na temat sztucznej mgły, czy rzeczywiście jest nie wykonywalna. Co do strzałów Broń borowców i amunicja jest w stanie nie naruszonym(wszystko jest amunicja i pistolety)
  Druga sprawa to to jak Polska może badać przyczyny katastrofy nie posiadając dowodów tylko kopie czarnych skrzynek nie mając wraku

  OdpowiedzUsuń
 14. Powtarzam. Przytoczyłem opinię fachowca od tych zagadnień. A tych durnych filmików krąży mnóstwo. Ich wiarygodność jest pod znakiem zapytania. Widziałem np. taki z seriami z broni maszynowej. Wybuchać mogły różne przedmioty, w tym zapalniczki. Co do czarnych skrzynek: jakoś sobie nasi specjaliści radzą lepiej na kopiach niż Rosjanie na oryginałach. Odczytali więcej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałem w prasie, ze te odgłosy wybuchów to mogły być pojemniki ze sprężonym powietrzem do napełniania kamizelek ratunkowych.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie czytałem tego. Kiedyś w TV mówiono coś podobnego. Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 17. Witaj Probusie! Czytałam ten artykuł w Angorze, ale chciałabym się odnieść do sąsiedniego artykułu z tego samego numeru o rakietach sprzedanych Gruzji. Później przeczytałam jeszcze raz, bo miałam wątpliwości czy dobrze zrozumiałam. Od początku nie wierzyłam w zamach i powody wymieniać by długo. Ale po tym artykule tym bardziej nie wierzę- Rosjanie- dzięki naszemu śp. prezydentowi-dużo zyskali:- weszli w posiadanie naszych najlepszych rakiet-GROm-ów, czyli technologii, -posiedli wiedzę- potwierdoną przez ich służby, że zostaliśmy bez broni, bo nagle zaczęto produkcję GROM- ów przez nasz przemysł zbrojeniowy,-co może mniej ważne, ale dostali potwierdzenie polskiej pomocy Gruzji, ale co ważne dowiedzieli się, że polskie służby weszły w posiadanie ich kodów lotniczych i systemów naprowadzających- dzięki czemu wiedzieli, że trzeba je zmienić. Reasumując nasz prezydent jak żaden inny oddał Rosji wielką przysługę!- po co likwidować kogoś tak użytecznego? I jeszcze jedno- to Gruzini a nie my- powinni wybudować pomnik Lechowi Kaczyńskiemu- bo to im oddał rakiety, pozbawiając nasz kraj możliwości obrony przeciwlotniczej. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Witaj!
  Oczywiście czytałem artykuł o rakietach sprzedanych Gruzji. Smutne że nasze rakiety przeciwlotnicze nagle stały się bezwartościowe. W dodatku rakiety o tak wielkiej skuteczności. Znowu praca polskich służb specjalnych została zmarnowana przez nieodpowiedzialnych ludzi. W dodatku, następne uzyskanie tajnych kodów łatwym nie będzie bo Rosjanie zapewne będą strzegli ich lepiej.
  Dzięki za komentarz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. Witaj! W tym całym zamieszaniu czegoś nie rozumiem! żadna opcja polityczna -a skoro my wiemy musieli też wiedzieć, zakładam wiedzą więcej!- tolerują Wawel, marsze z pochodniemi, dyskutują o pomniku, bo trzeba upmętnić prezydenta i bzdury o testamencie, kontynuacji?-święte krowy?

  OdpowiedzUsuń
 20. Witaj! Nieraz na forach internetowych pytałem jakich wybitnych czynów dokonał śp. prezydent aby stawiać mu pomnik. Sensownej odpowiedzi nie było.
  Pozdrawiam i życzę dobrych Świąt Wielkanocnych!

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakie tutaj teorie się rodzą o rakietach haha. Mogę wiedzieć droga pani, jak znajomość rakieto GROM ma się do naszej obrony PLOT? Sama znajomość rakiety NIC nie daje. I nikt nie będzie modernizować setek samolotów pod kątem lekkiej wyrzutni używanej przez piechote. Samoloty muszą sobie radzić ze znacznie potężniejszymi rakietami, GROM to z zał. broń głównie do zwalczania śmigłowców (a tych nie da się po prostu przed nimi osłonić). Więc nietrafiony argument (zresztą po cholere Rosji nasze gromy skoro mają baterie S-300/400 i Iskandery?).

  OdpowiedzUsuń
 22. Szanowny panie! nie będę wchodzić w szczegóły techniczne- choćby z tego powodu,że nie jestem specjalistą od uzbrojenia- w przeciwieństwie do dużej części naszego społeczeństwa, które stało się specjalistami od katastrof lotniczych. Zakładam, że skoro nasz przemysł zbrojeniowy produkował te rakiety- to są nam potrzebne, skoro to były odłożone rakiety na czas wojny- to są potrzebne, skoro wywiad rozpracowywał kody- to są potrzebne! wreszcie w Gruzji okazały się bardzo skuteczne!- A skoro to był taki mały pikuś drogi panie- dlaczego poleciały vipowskim samolotem w trybie dziwnym co najmniej?, dlaczego był w to wmieszany podejrzany pośrednik?-skoro pan tak jesteś zorientowny chętnie poznam odpowiedzi na moje pytania!

  OdpowiedzUsuń
 23. Probusie 100/100!-nie pamiętam kieedy tak się uśmiałam! a rechotałam jak małe dziecko!dziękuję za te chwile!

  OdpowiedzUsuń
 24. Autorowi komentarza z 24 kwietnia (godz. 20.45) proponuję przeczytanie "Angory" z dnia 13.03.11 r. Artykuł pt. "Rakiety, haki i terroryści". Ewentualnie mogę wysłać mailem skan artykułu na adres mailowy. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. TY .ATOLE MAM POWAŻNE ZASTRZEŻENIA DO TWOJEJ KARIERY NAUKAOWEJ - WSZAK NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA JAK DZIS MOŻNA WYWOŁAĆ SZTUCZNĄ MGŁĘ - TO ,ŻE NIE MASZ TAKIEJ WIEDZY NIE UPOWAZNIA CIĘ DO STWIERDZEŃ I OSKARŻEN INNNYCH OSÓB! WIEC PRZESTAŃ PALIĆ GŁUPA I ZAJMIJ SIE EMERYTURKĄ , BO MÓŻDZEK CI JUŻ SIĘ WYPALIŁ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazł się mądrzejszy od profesora zajmującego się tą dziedziną? Lecz się chłopie, chociaż na nogi. Na rozum za późno.

   Usuń
  2. A ty też jesteś zbyt leniwy, aby sprawdzić np. na You Tube, jak się robi sztuczną mgłę? Wolisz kłapać dziobem po próżnicy?

   https://www.youtube.com/watch?v=iLOOmOyDf88

   tu masz jeden z przykładów.

   Usuń
  3. Wolę wierzyć specjaliście - profesorowi niż tym, których jedynym argumentem są: bełkot i inwektywy. Do autora komentarza z godz. 17.02: Linka na YT. widziałem. To jest wytwornica dymu, a nie mgły.

   Usuń
  4. Bardzo podoba mi sie Twoja rzeczowosc. Niestety nie wygrasz z ciemnota, ludzie uwielbiaja teorie spiskowe... A do tego ta paskudna natura Polaka znajacego sie na wszystkim... Pozdrawiam i dzieki za ta strone!

   Usuń
 26. Dym jako sztuczna mgła. Z bliska wygląda bardzo efektownie, tylko ile takich urządzeń należałoby postawić na powierzchni 500 km kwadratowych? Bo przecież gdyby mgła była tylko nad lotniskiem, to lotnicy musieliby być całkiem pozbawionymi mózgów, aby zastanawiać się nad lądowaniem. ... Chociaż może dałoby się uratować ten pomysł - wcale nie zamierzali lądować, ale gdy byli już w odległości takiej, że zobaczyli, że lotniska nie widać, to zaczęły ich przyciągać olbrzymie magnesy - najnowszy rosyjski wynalazek do zwalczania wrogich samolotów.
  Przekażcie to koniecznie Macierewiczowi - on zapewni sławę temu pomysłowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w internecie fotka z panem Macierewiczem, przed tablicą szkolną na której naszkicowane są różne obiekty: samolot, ogromny magnes, sztuczna mgła, trotyl i coś tam jeszcze.

   Usuń
 27. Chorzy ludzie,sztuczna mgła,przed startem było wiadomo że jest mgła,latałem dużo jako pasażer i samolot nie wystartował jak na lotnisku docelowym była mgła,tyle i tylko tyle,bo tępi ludzie tego nie zrozumieją.

  OdpowiedzUsuń
 28. Najnowsze ustalenia sa proste.... to było SZTUCZNE POWIETRZE..... morowe, wytworzone przez MAGNESY jednobiegunowe HIPERBARYCZNo KWANTOWO CZASOPRZESTRZENNo PIANOWE wytworz0ne z piany mózgowej oszołoma smolenskiego koziobrodego paranoika , do tego kWANtwowa kacza kupa pomieszana z parówkami agenta ruskiego koziobrodego a do tego zime kartofle smolenskie w kaczym sadle !!!!!!!! istna mieszanka wybuchowa jak TNT albo i gorsza!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne jeszcze niejedno wymyślą. Miłego dnia!

   Usuń