poniedziałek, 7 listopada 2016

Fantasmagorie pana ministra

     Trzeba by znać procesy myślowe pana ministra Macierewicza: jak wyobraża sobie starcie planowanych przez niego oddziałów Obrony Terytorialnej z zawodowymi żołnierzami potencjalnego przeciwnika w razie konfliktu zbrojnego. Przecież niewyszkoleni i wyposażeni tylko w lekki sprzęt bojowy nie przetrwaliby nawet pierwszej potyczki. Jeśliby nie uciekli, oczywiście.
     Zatem, po co to wszystko? Dlaczego ta formacja ma podlegać bezpośrednio ministrowi? Czy na pewno chodzi o użycie tych oddziałów w walce z agresorem zewnętrznym? "Wojska Obrony Terytorialnej, czyli Antoni Macierewicz dostał zapałki": 
http://www.newsweek.pl/opinie/wojska-obrony-terytorialnej-armia-antoniego-macierewicza,artykuly,400697,1.html
     Skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie tych pomysłów? Te przeznaczone na zakup śmigłowców Caracal, czy innego sprzętu bojowego?
     "Według informacji przekazanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej do końca września 2016 r. wydano jedynie 28% czyli 2,8 mld zł z pieniędzy przeznaczonych na wydatki majątkowe resortu obrony". Więcej o tym: http://www.defence24.pl/484364,jak-ratowac-pieniadze-z-budzetu-mon 
     Czymże więc zajmuje się pan minister i jego "fachowcy"? Roczny budżet MON na cele reprezentacyjne został wydany do końca września - informuje radio RMF FM. Resort, na czele którego stoi Antoni Macierewicz, potwierdził doniesienia dziennikarzy.
     Okazało się również, że limit wydatków na cele reprezentacyjne został zniesiony.  A szef MON wprowadził w tym przypadku regułę "według potrzeb":  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mon-wydal-caly-fundusz-reprezentacyjny/s4mb6r
     Dobrobyt i bezpieczeństwo państwa zależy od wielu czynników. Nie bez znaczenia jest współpraca z partnerami gospodarczymi i politycznymi. Niebagatelną rolę ogrywa wiarygodność. Jak mają Polskę traktować partnerzy po zerwaniu podjętych wcześniej umów? Jak wygląda polska wiarygodność po wypowiedziach pana Macierewicza dotyczących oddania Rosji Mistrali przez Egipt za jednego dolara? Gdzie dowody na to? 
    "Informacja o dolarowej transakcji pochodzi bowiem z konta rosyjskiego żartownisia. Poszła dalej w świat za sprawą twitterowicza o nicku Exen. Opublikował on wpis rosyjskiego trolla, w którym ten (rok temu!) poinformował o takiej transakcji. Już na pierwszy rzut oka rewelacje wyglądają na dość prostacki żart. Świadczy o tym chociażby amatorsko dorobiona w programie graficznym czerwona gwiazda": http://koduj24.pl/macierewicz-powtarza-jako-prawde-zarty-rosyjskiego-trolla/
      Czy działa jeszcze Służba Wywiadu Wojskowego, by weryfikować takie sensacje? Podlega właśnie panu ministrowi. Pan Misiewicz został ponownie zatrudniony przez pana ministra. Tym razem, do  do analizowania dezinformacji wymierzonych w bezpieczeństwo państwa. Czyżby rewelacje pana Macierewicza były skutkiem analiz jakich dokonał pan Misiewicz? 


Na filmie poniżej mamy wypowiedzi pana ministra dotyczące "zamachu" pod Smoleńskiem. Śmiać się, czy płakać? Czy naprawdę ktoś w to wierzy? 


I jeszcze to (dopisane później): 
"Nie mieliśmy amunicji, wydawaliśmy odgłosy strzałów". Kursy ochotników do obrony terytorialnej (http://www.tvn24.pl)
- http://www.tvn24.pl/jak-wygladaja-kursy-przygotowawcze-dla-ochotnikow-do-wot,744209,s.html 
Wojska Obrony Terytorialnej: Ochotników mniej niż planowano a koszty rosną http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1046599,wot-ochotnikow-mniej-niz-planowano-a-koszty-rosna.html
Wiemy, po co Macierewiczowi Obrona Terytorialna. "Będą robili rozpoznanie w domu i w pracy"
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wiemy-po-co-macierewiczowi-obrona-terytorialna-będą-robili-rozpoznanie-w-domu-i-w-pracy/ar-BBCZ3MI?ocid=ientp

Obawę wzbudziło odejście polskich generałów, którzy mieli bliskie więzi z amerykańskimi. Takie relacje buduje się latami: http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22344447,obawe-wzbudzilo-odejscie-polskich-generalow-ktorzy-mieli.html

7 komentarzy:

 1. Witaj:) Niestety, to ma być formacja do obrony rządu przed Polakami. To taka formacja, która wyjdzie na ulice, gdy społeczeństwo powie dość dobrej zmianie. Jak myślisz, dlaczego ten typ daje podwyżki dowódcom, żołnierzom jednostek, które akurat są dyspozycyjne do działań wewnętrznych? Dba Antek o siłowe grupy, kupuje ich tak, jak Szydło wyborców za 5 setek jałmużny. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poważnie klaunów traktować nie sposób. Chociaż w Szwajcarzy, kilka lat temu, w plebiscycie nadali klaunowi tytuł Szwajcara Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże, widzisz i nie grzmisz!

  OdpowiedzUsuń
 4. http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/kto-zamordowal-generala-petelickiego

  OdpowiedzUsuń
 5. Utwozone wojska rakietowe lopata ziemia powietrze

  OdpowiedzUsuń
 6. "Nie mieliśmy amunicji, wydawaliśmy odgłosy strzałów". Kursy ochotników do obrony terytorialnej (http://www.tvn24.pl).
  Przypomina się stary dowcip o tym jak kilka milionów Chińczyków zachrypło bo udawali nad granicą z ZSRR wybuch bomby atomowej.

  OdpowiedzUsuń