wtorek, 30 czerwca 2015

Perpetuum debile! Czyli samonapędzająca się machina głupoty.

Piesek woła - Hau, hau! Kotek - Miau, miau! Krówka - Muuu! A niektórzy - JOW, jow, jow! Choć nie wiedzą o co w tym chodzi ("Obietnice pana Kukiza" - http://probus.blogspot.com/2015/05/obietnice-pana-kukiza.html).

     Wciąż w Polsce brakuje pieniędzy na różne cele. Różne fundacje usiłują pozyskać pieniądze, by pomóc najsłabszym, często skrzywdzonym przez los. Najbardziej znaną jest WOŚP, kierowana przez J. Owsiaka. Dzięki ludziom dobrej woli uratowano wiele istnień ludzkich, zwłaszcza najmłodszych. W mediach pokazywane są przypadki ludzkiej niedoli. Niestety, wciąż brak pieniędzy na ulżenie ludziom skrzywdzonym przez los.  
    Znajdą się jednak pieniądze na przeprowadzenie referendum dotyczącego Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Znacznie więcej niż zbiera w każdym roku WOŚP. Mądre to? Przepraszam, że wątpię! Dostali politycy biegunki wyborczej, bo ktoś puścił bąka na temat JOW i zyskał poparcie osób niezorientowanych przeważnie, czym są JOW. 
     Nic nowego. Są już od dawna w wyborach do Senatu? Jest lepiej? Przecież nietrudno zauważyć, że ten sposób wyborów premiuje tylko tych z najsilniejszymi łokciami i grubym portfelami, a nie tych którzy mają rację. Silne ugrupowania stają się jeszcze silniejsze, pozostali prawie nie istnieją, co zresztą widać. Były JOW podczas ostatnich wyborów samorządowych. Było lepiej? Nie było, delikatnie określając. 
     Skoro ma dojść do tego referendum, czy nie warto zadać dodatkowych pytań? Np. w sprawie wieku emerytalnego? Przecież wprowadzono podwyższenie jego niekoniecznie z wolą Polek i Polaków, nie zgadzając się przy tym na referendum w tak ważnej sprawie. Nie pytano Polek i Polaków o zdanie gdy odwołany już przez Sejm i w dwa dni przed końcem administrowania państwem, rząd pani Suchockiej zawierał konkordat. Kosztowny i to bardzo! 
     Należałoby też spytać Polki i Polaków: co sądzą o in vitro, o finansowaniu partii politycznych, itd. itp. etc. Referendum poświęcone tylko JOW jest kosztowne i bezsensowne. Niestety, odbędzie się. Czy w ogóle jest sens w nim uczestniczyć? 

10 komentarzy:

 1. Trzeba mieć nafajdane pod czerepem, żeby takiego populistę popierać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za referendum w sprawie JOW, powinni bulić ze swojej kieszeni. To by ich otrzeźwiło.
  JOW ich mać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 milionów psu pod ogon. Boga w sercu jełopy nie mają!

   Usuń
 3. Wydaje mi się, że finansowanie referendów z kieszeni podatników to "lekka" przesada. Jesteśmy biedniejsi nawet od bankrutującej Grecji, a jeszcze chcą nam zabierać. Chore! Probusie podoba mi się to, w jaki sposób obrazujesz otaczającą nas rzeczywistość. Zapraszam przy okazji na mojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz! Chętnie odwiedzę Twój blog, ale musiałbym znać adres. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. www.artshop.blog.pl zapraszam ; ) Wydawało mi się, że jak wpisałem pod nazwę blog (miałem nadzieję, że robi się hiperłącze) to normalnie przez nick można wejść. No nic, pozdrawiam serdecznie! : )

   Usuń
 4. JOWy zabetonuja scene polityczna. Niedowiarkom proponuje przejrzec ostatnie wyniki wyborow w UK. Kukiz, nowy trybun ludowy, nie ma pojecia o czy mowi.
  http://notatnik-emigranta.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja takie referendum olewam. Jak nie będzie przekroczone 50% to Kukiz może się w pompę cmoknąć aż się zassie. Szkoda tylko 100 milionów na tę błazenadę.

   Usuń
 5. Tendencyjny tekst - więc ja też będę tendencyjny. Prezydent Duda grałby fair, gdyby zaproponował Senatowi przesunięcie Referendum z 6-go na wybory parlamentarne - koszty zostały by zminimalizowane (skoro tak się o nie martwisz). I rzecz jasna - dopisał pytanie o kontynuację (lub nie) Konkordatu (i wszystkiego co się z nim wiąże - tj. o finansowanie z budżetu państwa np. religii w szkołach) - ale takie rzeczy tylko w Erze. Albo u Kukiza. :)) Żaden z kacyków SLD nawet nie ruszył palcem w bucie, w tym kierunku. Nie mam dla nich już mojego głosu, nie wiem co Ciebie przy nich wciąż trzyma. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SLD już dawno zbierało podpisy na referendum w sprawie "67" i innych. Koalicja PO - PSL olała setki tysięcy ludzi którzy się pod tym podpisali. No to mojego głosu nie dostaną. Zobaczę jeszcze na kogo zagłosuję. Może właśnie na SLD .Przynajmniej normalni ludzie.

   Usuń