sobota, 30 stycznia 2021

Kto nienawidzi i szkodzi WOŚP? Polki? Polacy?

  Po raz 29 odbędzie się ogólnonarodowa kwesta prowadzona przez wolontariuszy WOŚP. Jak zwykle w celu zakupu sprzętu ratującego zdrowie i życie Polek i Polaków, zwłaszcza  najmłodszych. Komu więc to przszkadza? Dlaczego WOŚP jest tak bezpardonowo atakowana? Dlaczego tych ludzi dobrej woli obrzuca się obelgami i pomówieniami? Ileż jadu w wypowiedziach niektórych znanych osób! Np. pani Krystyny Pawłowicz. "31 stycznia J. OWSIAK, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą POLITYCZNIONĄ LEWICOWĄ fundację. NIE DAJĘ na WOŚP, ani na J.OWSIAKA! WSPIERAM dobroczynność CARITAS!" (pisownia oryginalna) – napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz, wpis opatrując hasztagiem #NieDajęNaOwsiaka. 

   Zgoda buduje! Wspaniałym byłoby współdziałanie fundacji i poparcie z ambon. Zapewne wierni, choć może nie wszyscy, byliby zachwyceni i nie poskąpiliby grosza na tacę, która chociaż raz w roku byłaby przeznaczona na wsparcie tej wspaniałej Fundacji, służącej nam wszystkim: Polkom i Polakom. 

   Niestety, zdarzają się przypadki odpędzania a nawet agresji wobec tych młodych osób: "GAZETA POLSKA" ZACHĘCA DO WZYWANIA POLICJI. JEŚLI ZBLIŻY SIĘ DO NAS WOLONTARIUSZ WOŚP - http://polityczek.pl/uncategorised/14655-gazeta-polska-zacheca-do-wzywania-policji-jesli-zblizy-sie-do-nas-wolontariusz-wosp?fbclid=IwAR1hlgX27TFHPCpg_b7KqTNFhuJ6NwekybuYfeqyAQKKCwjxyMYOP-nhp30

   Panie Redaktorze, Lisiewicz! Nie chcesz Pan, to Pan nie pomagaj, ale przynajmniej nie szkodź ludziom czyniącym dobro! To ONI zebrali, od początku działania WOŚP, ponad miliard zł i wspomogli sprzętem polskie szpitale. Kiedyś i Panu lub Pańskim bliskim może się przydać. Także każdemu kto ulegnie wypadkowi lub zachoruje, Zwłaszcza najmłodszym, bo wielu nie żyłoby gdyby nie respiratory oraz inny sprzęt ratujący życie, zakupiony dla szpitali przez Orkiestrę. 

   WOŚP każdorazowo rozlicza się z zebranych pieniędzy: https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia   Oby wszystkie fundacje były tak transparentne. Żadna z kontroli nie wykazała nieprawidłowości. A pomówienia, że np. teraz J. Owsiak ma sobie kupić nowe ferrari są tyle warte co i dotychczasowe.  

   Zasmuca fakt, że od kilku lat WOŚP nie jest wspomagana przez służby podległe MSW i MON. Media zwane publicznymi ignorują to wydarzenie, a przecież np. "jedynka" mogłaby zarobić niemałe pieniądze, bo przy zwiększonej oglądalności, byłyby i zwiększone wpływy z reklam. Zarobią mądrzejsi! 

PS. WOŚP na walkę z COVID-19 przeznaczyła 70 mln. zł. Jak będzie wyglądał kolejny finał? - https://dziendobry.tvn.pl/a/wosp-przylaczyla-sie-do-walki-z-koronawirusem-jurek-owsiak-wydalismy-70-mln-zlotych

I jeszcze jedno, skopiowane z Onet: SMS dla WOŚP 2021 należy wysłać na numer telefonu 75 565. Treść wiadomości SMS powinna brzmieć: SERCE. Numer WOŚP dla SMS 2021 jest aktywny w dniach: 1 grudnia - 15 lutego. Koszt SMS dla WOŚP 2021 wynosi 5 zł (6,15 zł z VAT).

A tu Radio Zet: WOŚP 2021 - numer konta. Jak zrobić przelew bankowy online dla WOŚP 2021?  https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/WOSP-2021-numer-konta-Jak-zrobic-przelew-bankowy-online-dla-WOSP-2021

Ksiądz przekazał pieniądze z tacy na WOŚP. "Myślę, że Pan Bóg się za to nie obraził" - https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/ksiadz-z-elblaga-przekazal-pieniadze-z-tacy-na-wosp/nzy4t5k TYLE JEST CZŁOWIEK WART ILE DRUGIEMU POMOŻE! 

Niestety, nie wszyscy mają tak dobre serca jak ksiądz z Elbląga. W Pile, w jednym z marketów, starsza pani ukradła skarbonkę zawierajacą ok 450 zł przeznaczonych dla WOŚP.  

2 komentarze:

  1. Pijany matoł pobił dziewczynki. Dlaczego pobił? Bo "Owsiak zabija płody"! Gdzie to słyszał? Od kogo słyszał? Wiemy!

    OdpowiedzUsuń