czwartek, 5 lipca 2018

Pożegnanie Ireny Szewińskiej

"Polska żegna najwybitniejszą z naszych lekkoatletek - Irenę Szewińską. O godzinie 13:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpoczęła się inaugurująca uroczystości pogrzebowe msza święta. Wzięli w niej udział jedynie członkowie najbliższej rodziny zmarłej, przedstawiciele rodziny olimpijskiej oraz goście z kraju i zagranicy. Wśród nich prezydent Andrzej Duda oraz minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka. Szewińska spocznie na Cmentarzu Wojskowym." 
Zdjęcie z 2012 r. 
Więcej w: https://sport.onet.pl/lekkoatletyka/pozegnano-irene-szewinska-or-lekkoatletyka/e5hsfjj

Zasmuca fakt, że niektórzy nawet osoby zmarłej nie potrafią uszanować, nawet tak zasłużonej dla Polski i polskiego sportu. Vide: chamskie komentarze pod ww. artykułem. Można dziwić się leniwym intelektualnie ludziom, tryskającym jadem. Cóż jednak sądzić o gazecie (Gazeta Warszawska), która pozwala sobie na:
 "Nie żyje żydówka Irena Szewińska, nazwisko panieńskie Kirszenstein" - https://gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/1384-nie-zyje-irena-szewinska-nazw-panienskie-kirszenstein
 Na pewno nie kupiłbym tej "gazety"! I nie chciałbym za darmo!

12 komentarzy:

 1. Bydlaki nie ludzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nazwę ich tak. Bydlęta są miłe i pożyteczne.

   Usuń
 2. Bo dzisiejsza Polska,Henryku, jest pełna jadu nienawiści, zawiści. Ludzie nie spełnieni,ludzie przegrani,znaleźli "gorszych",bo pisuary wmówiły im iż są lepszym sortem.Patriotami.Szkoda tylko, że nie czują jaki smród rozsiewają dokoła siebie. Tak naprawdę im wi€kszy katolik, tym większy drań. A ci, którzy sprzedali swoje głosy za socjal, muszą jątrzyć, siać zgniliznę, bo boją się, że wraz z odejściem PiS skończy im się pasożytniczy styl życia,patologiczny wręcz. Przypomnij sobie inne pogrzeby zasłużonych ludzi. Gwizdy, buczenie itp. To budzi we mnie wstręt do nich. Dla mnie to bydło, nie ludzie. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba najwyższy czas, by odróżniać katolików od kaczolików. Ci drudzy wstyd pierwszym przynoszą. Także na pogrzebach. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Ze byla zydowką jest dla Ciebie problemem, czy może to, iż gazeta to przedstawia? Nie rozumiem też co moze tak oburzać , skoro wiemy dzisiaj sporo na ten temat. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. De mortuis aut bene, aut nihil. Wiedziano o tym przed tysiącleciami. A nienawistna treść tego "artykułu" wystawia świadectwo "gazecie" i autorom to piszącym.

   Usuń
  2. Człeku! Tutaj słowo "żydówka" służy jako epitet.

   Usuń
  3. To zależy jak dla kogo. Epitet twierdzisz, a że Kaczyński współpracuje z Putinem i że jego zapędy to dyktatura i hitlerowskie działania, nazwie są prawdą. Nie wiem kto tu ma więcej za uszami, czy ten kot czyta ten tekst i wyciąga dziwne wnioski, czy gazeta, która z prostotą, jednak zgodnie z prawdą pisze o nazwisku panieńskie i rodowodzie. A czy według ciebie bycie żydem dzisiaj, stanowi kłopot? Według mnie jest dokładnie odwrotnie. Nie wiem dlaczego ludzie dzisiaj we wszystkim oszukują się zła zamiast tego co dobre i pożyteczne. Nie wolno załamywać, a tym samym napuszczac na siebie poszczególne grupy społeczne. Pochodzenie jak wiemy również może stać się klopotem, a nie powinno i należy zawsze starać się tylko być człowiekiem i to bez względu na tę korzenie, bo tego i tak nie zmieniamy. Pozdrawiam

   Usuń
 4. A Nasz kochany Probus wcale nie widzi błędów opozycji, poza stwierdzeniem sprzed lat, że oni powinni kury.....pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę. Problem w tym, że ich błędy to mały pikuś w porównaniu z tym co obecnie PiS wyprawia. A PO i PSL krytykowałem gdy była pora na to i powody ku temu. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Dzięki. To prawda, jednak tylko częściowa , gdyż wiele krytyki i uwagi spadało na ówczesną opozycję, a dokladnie na PiS., bo reszta była w cichym sojuszu z rządzącymi. Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia, Probusku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Homo homini.....ale lepiej nie kończyć. Wili nie są takie straszne - jak ludzie !!!!

  OdpowiedzUsuń