poniedziałek, 29 maja 2017

Zmienić Konstytucję?

     Piesek woła: - Hau! Hau! Kotek: - Miau! Miau! Krówka: - Muu, muu! A niektórzy: 
- Zmienić Konstytucję! Zmienić Konstytucję! Zastanawiające, że żaden z pomysłodawców, jeszcze nie wyjaśnił w sensowny sposób, co należy w niej zmienić. Tyle tylko, że dwudziestoletnia Konstytucja (1997 r.) jest już za stara i dla niektórych "komunistyczna". Jakoś nie wspominają, że była wynikiem prac wielu wybitnych ludzi i dobrym kompromisem, popartym także przez stronę kościelną. Uznaną w referendum, przez większość głosujących Polaków.
     Zamysł zmiany Konstytucji popierają także  ich fani. Z wypowiedzi można domniemywać, że chcą zmiany choć nie znają treści Konstytucji obowiązującej obecnie. Jacyś leniwi intelektualnie! A wystarczyłoby przestrzegać tej która już jest.
     Dwa lata temu zmarnowano ok. 100 mln zł na bezsensowne referendum ws. JOW. Szkoda, że pomysłodawcy nie płacą za swoje wykwity umysłowe z własnej kieszeni. Zwłaszcza, że jakikolwiek wynik referendum i tak wiążącym nie będzie. Termin "referendudum" przewidziany jest na dzień 11.XI.2018 r. czyli w Święto Niepodległości i stulecie odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. "Geniusze"!
     Nietrudno przewidzieć, bez używania wulgarnych słów, czym zostanie potraktowane przez większość Polaków. No chyba, że w projekcie nowej Konstytucji znajdzie się możliwość IMPEACHMENTU. Wówczas frekwencja może wydatnie wzrosnąć.

PS. A to już zakrawa na kpiny z Polaków: "Prezydent: chciałbym, aby w referendum było pytanie o wiek emerytalny".
http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/prezydent-chcialbym-aby-w-referendum-bylo-pytanie-o-wiek-emerytalny/c6lf5z   
   Nie chodzi o samo pytanie. Różnych pytań mogłoby być więcej. Obietnice złożono dwa lata temu i już powinny być zrealizowane. Termin referendum znów odsuwa je w czasie. Nietrudno zauważyć, że chodzi o zwiększenie frekwencji ws. zmiany Konstytucji, brak pieniędzy na zrealizowanie obietnic - bo pieniążki poszły na inne cele. Tak, tak! Pieniążki z ZUS podbierane są na cele niezwiązane z jego działalnością, co nietrudno udowodnić, ale to już inny temat. 
   No i wreszcie czas ewentualnej realizacji. To może wypaść tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r. Będą znów chcieli pokazać jakie z nich ludzkie paniska, przyjazne dla maluczkich. Co gorsza, ktoś to "kupi"! 
   A co będzie, jeśli frekwencja nie przekroczy 50%? Nic nie będzie! Tylko znów zmarnowane ok. 100 mln zł.

13 komentarzy:

 1. Niech sobie jeszcze wpiszą przewodnią rolę PiS jak za nieboszczki PZPR bywało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwymi komunistami są ci, którzy twierdzą, że obecna "konstytucja jest komunistyczna". Jeśli nie ma się argumentów to używa się słów "komunistyczna, komunizm, komunista". To śmieszne i nudne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spóźnieni rewolucjoniści. "Komuna" padła ponad ćwierć wieku temu, a oni wciąż z nią walczą, zwłaszcza ci o których wówczas nie słyszano i nikt nie chciał internować.

   Usuń
  2. Nic nie padło, A ty jesteś tego przykładem. Chyba niewiele wiesz

   Usuń
  3. Tak, tak. Masz rację. Odradza się pod rządami PiS.

   Usuń
  4. Nic się nie odradza. Przy okrągłym stole sobie jedynie pozmieniano na ze nitów i łupem się podzielili. PiS chcąc to uporządkować, staje się przedmiotem ciągłych ataków. A kaseta sadownicze to komuna do kwadratu. PRL em załamuje na odległość i walczy z PiS, bo chcą żeby było jak bylo

   Usuń
  5. Przy Okrągłym Stole, Polacy pokazali światu swoją zbiorową mądrość. Pokazali jak można przekazać władzę w bezkrwawy sposób. Ze zdjęć wynika, że uczestniczył w nim co najmniej jeden z braci Kaczyńskich. Zapewne nie bez wiedzy i akceptacji drugiego. Czego zresztą, nie należy mieć za złe. Sądy powinny być niezależne od polityków.

   Usuń
 3. Jak chcą robić to referendum, to niech spytają jeszcze o in vitro, aborcję i czy Polacy chcą konkordatu. Wtedy bym poszedł z całą rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 4. NIE ZNAJĄ TREŚCI NA NIĄ ŚLUBOWALI WIERNOŚĆ NARODOWI POLSKIEMU I WTEDY BYŁA DOBRA, ZAŚ TERAZ JUŻ JEST NIE DOBRA CZYLI NIEWYGODNA I TRZEBA JĄ ZMIENIĆ ŁAMIĄC WSZYSTKIE ZAWARTE W NIEJ PRAWA, CZYŻ TO NIE ABSURDALNA PARANOJA? WSTYD I HAŃBA!

  POZDRAWIAM CIĘ PROBUSIE I MIŁEGO WIECZORU ŻYCZĘ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Także pozdrawiam!

   Usuń
  2. Tak jak absurdalne są oświadczenia wydawane przez S N w sprawie ulaskawienia Mariusza Kamińskiego przez prezydenta. Kto nie rozumie tego podziału trojwladzy, sam się ośmiesza. Nie znajabwiec swoich praw nawet, a twierdzą że konstytucja jest jasna. Nie jest jasna dla warcholow, więc musi być napisana wielkimi boksami. Tak samo jak wypowiedzi większości sędziów trybunału, co atakują rząd polski i uważają się że są ponad prawem. Prawo dotyczy wszystkich obywateli i nie można stawiać się ponad. Prezydent, to prezydent, rząd to ludzie władzy obecnie wybranych zwycięzców w wyborach przez suwerena i nie ważne jaką przewaga głosów, a opozycja ma swoje zadanie, a nie wyprowadza ludzi na ulicę z błahych powodów. I jest jeszcze trzecia, jakby kontrolując a, czyli T K. To nie jest trudne zrozumieć i nie widzę powodu, żeby sn wychodził przed szereg. Mogl to robic, gdy byly ku temu prze slanki, nie chcial jednak praworządności, gdy pusto państwo całe 8 lat. NAWET gdy zabrano pieniądze ze składek. Gdzie był wtedy?

   Usuń
  3. Szanowny Autorze komentarza z godz 07:37!
   Czy znasz przypadek, by uniewinniano niewinnego człowieka? Może jakiś faraon, król, cesarz, czy jeszcze ktoś inny to uczynił? Co do wyprowadzania ludzi na ulicę: ponoć demokracja tam wychodzi, gdy brak jej w parlamencie. Nikt nie neguje wyniku wyborów i prawa PiS do sprawowania rządów. Problemem jest jakość ich rządzenia. Poza tym, nie mają prawa zmieniać Konstytucji bo nie uzyskali aż takiej większości. Lepiej byłoby, gdyby PiS rzeczywiście poprawiał to co złe, a nie uzurpował sobie prawa do tego co mu nie wolno. PS. W pasku z prawej strony, wśród "najpopularniejszych" jest post zatytułowany: "Prawi i sprawiedliwi ...?" Jest w nim wiele faktów pokazujących rzeczywistość, wraz ze źródłami informacji. A u góry jest niezależny sondaż dotyczący przestrzegania demokracji. Warto zerknąć i zastanowić się.

   Usuń
  4. Jak zwykle pomijasz zasadnicza sprawę jaka jest naduzywanie wladzy, czy wręcz warcholstwo. Powtórzę więc, że od tego jest T K, a nie sądy, które jawnie atakują nowy rząd, rząd, który wiele robi dla poprawy życia obywatela, nie dbając o brzuchy najładniejszych i takich, co uważają Polskę za swój własny folwark. To tak samo jakbyś chciał skoczyć do studni, bo ktoś inny to zrobił. Bo jeśli nawet prezydent jako osoba zwierzchnika popełniony ten błąd, to i tak S N , nie ma instrumentu do tego żeby pouczać, A już na pewno nie może czegokolwiek cofnąć. Szkoda że przemilczal wiele spraw sprzed minionych lat, gdzie mógł to robić i co byłoby z korzyścią dla nich i dla nas. Pozdrawiam jak zwykle miło i serdecznie

   Usuń