poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Zwyciężył Orzeł Biały! Wieczna chwała bohaterom!

     Ówcześni politycy i historycy zgodnie stwierdzili, że to była 18-ta bitwa w dziejach świata, która wpłynęła na jego losy. Zwłaszcza, że bolszewicy zamierzali swój ustrój zanieść na bagnetach, daleko na zachód Europy. 
     Walczyli z bolszewikami, Polacy zjednoczeni wolą obrony Ojczyzny, bez względu na podziały polityczne. Obok doświadczonych żołnierzy walczyli nowicjusze.  Obok dorosłych walczyła młodzież, a nawet dzieci. Nawałę bolszewicką zatrzymano na przedpolach Warszawy. Przełom nastąpił 15 sierpnia 1920 r. po którym bolszewicy zwiewali w popłochu. Część schroniła się w Prusach. Zapewne nie był znaczenia był też fakt  znajomości bolszewickich planów i rozkazów. Ich szyfry zostały złamane już w 1919 r. przez wybitnego polskiego kryptologa, porucznika Jana Kowalewskiego. http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/968927,porucznik-jan-kowalewski-kryptolog-dzieki-ktoremu-wygralismy-z-bolszewikami,id,t.html

PS. Ciekawe: List generała Tadeusza_Rozwadowskiego (zdjęcie z prawej stron) do marszałka Józefa Piłsudskiego: https://pl.wikisource.org/wiki/List_generała_Tadeusza_Rozwadowskiego_do_marszałka_Józefa_Piłsudskiego   (skopiowany z "WIKIŹRÓDŁA").    

6 komentarzy:

 1. Dobry blog, jeszcze nie stałeś się kato-narodowo-prawdziwym-polakiem. Czyli wciąż za Jezusem a nie przeciwko :P
  Muszę jednak pojechać tu z ostrą krytyką. Ma boleć. To jakie są nastroje w tym kraju i kto rządzi to wiesz. Co jednak było parę lat temu? Klimat był zupełnie inny. Rządziła lewicowo-centrowo-liberalno-prawicowa partia, która NIE spełniła wielu swoich obietnic i zmarnowała kupę czasu. A co pisał wtedy Probus? Jechał po nich ile się da. Wzorem było sld i Leszek Miller - prawicowy oszołom i ultrakonserwatywny polityk - przypomnij sobie, co mówił o kobietach i nie tylko! Nie zauważyłeś, że wielu polityków z sld jest ultraprawicowych? Tak. ULTRAPRAWICOWYCH. Jak bardzo się odcinają od Kwaśniewskiego czy Cimoszewicza - ludzi światłych i otwartych.

  Pamiętasz jak na onecie kwestowałeś za Napieralskim? To samo potem z pewną panią. Ale tu już się ośmieszyłeś. Te twoje wpisy o niej to jakaś masakra. Czy ty człowieku naprawdę nie widziałeś tego, co każdy normalny człowiek wtedy widział?? Tak to sld jak lsd zadziałało?? No cóż, wyszła komedia, niby inteligentny człowiek, a się tak ośmieszył, modelka nie zostawiła suchej nitki na sld i wyszła z tego komedia. Tak trudno było to przewidzieć?? Oczywiście prez. Komorowski był be. Więc sie jechało (czasem słusznie). To teraz KURNA masz to co chciałeś!!!
  Prezydenta jak się patrzy!!

  Oraz NARODOWO-PRAWICOWE oszołomstwo z naczelnikiem Kaczyńskim, profesor Pawłowicz, oj. Rydzykiem, min. Macierewiczem, nazistą Kukizem i ORN w tle. I właśnie dzięki takim jak ty, takie coś w tym kraju jest i będzie jeszcze przez kupę lat!!!! Boli? Ma boleć.
  Do tego przyczyniły się również twoje wpisy! Zrozum chłopie, że ten kraj nie dzieli się na jakąś abstrakcyjną lewicę i prawicę (kto jest kto? Kogo to interesuje?) ale na ludzi otwartych i myślących oraz prawicowych oszołomów a'la adolf putin itp. Spierdoliłeś robotę. Wiesz o tym. I wiesz ile będzie sprzątania po tym gównie. Może czas wyłączyć myślenie typu "tylko jedna partia o nazwie xyz" a zacząć myśleć co zrobić wreszcie dla tego kraju.

  Dziś naprawdę niema znaczenie czy partia się nazywa: po, sld, psl czy nowoczesna. Każda z nich to jakaś szansa na normalność, pomimo ich wad. Mam jednak wrażenie, że skrajna prawica będzie rządzić wiele lat. I ty to też wiesz. Może czas wreszcie na samokrytykę? Albo będzie Polska dla jedynie słusznych PRAWDZIWYCH Polaków. (Wiem że trochę obciach tak się przyznać do błędu - lepiej kluczyć czy na innych zwalić itp - przyznać do błędu to takie nie polskie czy nie męskie - prawdaż?). W tym miejscu oczywiście tradycyjnie: Pozdrawiam Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo racji miał. Zauważ, że na forach jest kulturalny i rzeczowy. Nie wyzywa rozmówców. Czytam jego blog i artykuły jeszcze od czasów Dziennikarstwa Obywatelskiego (stare forum). A spostrzeżenia miał trafne. A że dokładał i PO i PiS a nawet swojemu SLD, to miał takie prawo. Zresztą przeważnie kpił. A że popierał Ogórek, to chyba dlatego, że lubi blondynki. Nie znaczy, że we wszystkim się z nim zgadzam. Jakoś pomija tematy KK, a ci pazerniacy niemało napsuli i psują dalej. Bez nich PiS by nie istniał.Dlatego się tak czarnym podlizuje, a już najbardziej biznesmenowi z Torunia. Co się teraz dzieje, to chyba widzisz. A popatrzyłeś na to zdjęcie z Dudą i papieżem? Probciu jest niezłym obserwatorem i pokazuje innym. Osąd ma trzeźwy a jajmistrz też niego niezły. Jak myślisz, po co pokazał tę fotę? I co? Nazwiesz go katonarodowcem? masz pretensje, że krytykował PO? A było ich za co chwalić? A PiS to nie krytykował? Jeszcze bardziej. Więc dziwi mnie Twój komentarz. Pozdro!
   Starszy admin.

   Usuń
  2. Miller - prawicowy oszołom? No nie! Nie ma co komentować takich bzdur.

   Usuń
  3. Witaj Piotrze! Wydaje mi się, że przeceniasz moje skromne możliwości. Z pewnością nie przeze mnie PO i pan Komorowski przegrali wybory. "Zapracowali" sobie na to. Nie chcę przypominać czym. Zresztą PO mogła pozbyć się PiS i pana Kaczyńskiego z polityki. Wystarczyło wykonać wniosek sejmowej komisji śledczej ws. śmierci B. Blidy. Był wniosek z wiosny 2011 r. aby pana Kaczyńskiego oraz pana Ziobro skierować przed Trybunał Stanu. Kilka innych osób przed oblicze Temidy, by ponieśli konsekwencje karne. Nie dziw się że optowałem za panem Napieralskim, czy też panią Ogórek. nadal uważam, że nie było lepszych kandydatów od nich. Z chwilą ogłoszenia kandydatury pani Magdaleny, zaczęły się niewybredne ataki na nią oraz jej rodzinę. Służę przykładami. Nie brakowało też ataków na SLD, w tym wielu kłamliwych zarzutów. Zdołowanie SLD poskutkowało tym, że głosy dodano zwycięskiemu PiS. Oczywiście mam żal do L. Millera, że zdecydował się na koalicję wyborczą ze skompromitowaną partią pana Palikota. A przecież ten pan wielokrotnie atakował wcześniej SLD. Bez niego, SLD przekroczyłby próg wyborczy i mógłby być teraz inny obraz sceny politycznej. Zadziałało też "równanie Zandberga", jak to nazywam: 7.55 + 3.62 = 0. Dziękuję za komentaqrz i pozdrawiam!

   Usuń
 2. Bardzo smutne jest to, że jedni walczą o przyszłość i wolność Polskiego Narodu jak moi przodkowie, zaś inni tego nie cenią i wszystko rujnują sprowadzając Naród do klęski i hańby, podziałów w niezgodzie sprowadzając go do niewolniczego stanu nie tylko wewnętrznie, ale i też w świecie. Przeraża mnie to co w naszej Ojczyźnie od wielu lat się dzieje i jak tak dalej będzie, to w końcu nasza Ojczyzna Polska z mapy świata zginie i to w wielkim bólu oraz w zhańbieniu. Brak już na to wszystko słów, zastanawia mnie tylko gdzie podzieli się Ci jasno myślący w Narodzi, którzy czuwali by nad jednością Polskiego Narodu i Jego wolnością a szczególnie nad prawdziwą Prawością i Sprawiedliwością, której jest wciąż brak. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie Probusie i życzę Ci spokojnego oraz bezpiecznego i pogodnego niedzielnego dnia...

  OdpowiedzUsuń