piątek, 22 stycznia 2016

Sukces?
Dariusz Ćwiklak

Dariusz Ćwiklak


Szef działu Biznes Newsweeka
Zobacz profil autora na:
Więcej artykułów »

Beata Wielka? „Ciemny lud” w Europie to kupił?

20-01-2016 , ostatnia aktualizacja 20-01-2016 20:11
Beata Szydło
 fot. Radek Pietruszka  /  źródło: PAP
„Narodził się nowy lider europejski, który nazywa się Szydło, Beata Szydło” – stwierdził w środę szef MSZ Witold Waszczykowski. Szkoda tylko, że pani premier wyrosła na lidera ugrupowań antyunijnych.
„Jak wielki był to sukces Beaty Szydło?” – zapytał jednego z posłów PiS reporter TVP (poinformował o tym na Twitterze Rafał Poniatowski z TVN). To wściekle dociekliwe pytanie dotyczyło oczywiście wtorkowej debaty w Europarlamencie, z której – zdaniem PiS i zwolenników – pani premier wyszła obronną ręką, a wręcz nawet triumfując.

8 komentarzy:

 1. Dzisiaj doszły kolejne skandale. Oto biuro Ziobry wydzwania i pisze do PE o podanie całkowitych danych dziennikarzy obsługujących posiedzenie PE. Gdy powstał szum, ludzie Ziobry wyjaśniają, że chodziło im o.przesłanie wyjaśnień do wszystkich akredytowanych:):) Mówię Ci Probus, będzie wesoło, że hej:) Pozdrawiam i dobranoc:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten ciemny ludek i tak tego nie pojmie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bodajże Mark Twain twierdził, "że Łatwiej ludzi ogłupić niż przekonać, że zostali ogłupieni". Smutne!

   Usuń
 3. Witaj Probus.
  Ten post chciałam wstawić na Onecie, ale niestety nie przepuścili, taka panuje "demokracja" w niemieckich mediach na terenie Polski. :(
  Te słowa Korwina w pełni popieram i to sądzę o Twojej "demokracji".
  cytat Korwin - "Nie jestem demokratą, demokracji nienawidzę, demokracją pogardzam, ale wy jesteście demokratami.
  W takim razie przyjmijcie do wiadomości, że lud polski legalnie i demokratycznie wybrał PiS. Chcieliście demokracji, no to ją macie."

  Z tym przyjęciem do UE zagalopowałeś się okrutnie, bo ty chyba wiesz, który to wtedy był rok, a w jakim żyjemy obecnie. Wolałabym byś pokazał mi, ilu obecnie Polaków popiera UE. Wydaje mi się, że nie jest już tak różowo. :)
  Nie interesuje mnie, ile Polaków głosowało na PiS, bo nie liczę tych, którzy nie brali udziału w wyborach (nie głosując dali głos wygranym czyli PiS).
  PiS uzyskało większość w Sejmie i niestety, ale trzeba umieć się pogodzić z porażką swoich wybrańców. Ja głosowałam na Korwina, ale obecnie wspieram działania PiS, bo należy oczyścić to bagienko. Za cztery lata będą wybory i wtedy zobaczymy na kogo Polacy zagłosują. UE zarzuca nam "łamanie demokracji", ale szkoda, że UE nie wie co słowo "demokracja" znaczy.
  To Merkel powinna tam być zamiast naszej Premier, bo to Niemcy ukrywają gwałty na niemieckich kobietach. To Niemcy zaprosiły sobie gości - samców z pustyni, a teraz chcą całej Europie ich sprezentować. Polacy nie wyrażają na to zgody i Bruksela ma to uszanować.
  Zapomniałeś jeszcze o jednym przytaczając, ilu głosowało Polaków na PiS. Teraz działania PiS wspierają: Kukiz, Narodowcy, Braun i Korwin. To chyba będzie zdecydowanie więcej Polaków niż 6 milionów? PO i KOD nawołują do wyjścia na ulicę. Niech wychodzą, tylko obawiam się, że może dojść do konfrontacji i okaże się, że tych Polaków, którzy są przeciwko PO i KOD jest zdecydowanie więcej. Sorry Probus, "taki mamy klimat", a pani Premier Beata Szydło jest 1000 razy lepsza od byłej czyli Kopacz, która robiła podobnie jak Prezydent Komorowski z naszego kraju pośmiewisko na świecie. Korwin na Prezydenta, a Winnicki z RN na Premiera to moje marzenie, ale niestety nie wszystkie marzenia się nam spełniają. A może jednak. :) Zobaczymy. Pozdrowienia od Słowianki, Miłego Dnia życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Słowianko!
   Nie wiem ile osób obecnie popiera nasze członkostwo w UE lub jest przeciw. Przypuszczam jednak, że większość popiera przynależność Polski do Unii. Decyzje pani kanclerz Merkel uważam za błędne, ale nie chcę zajmować się "biciem murzynów", gdy o polskie władze tym razem chodzi. Co do "narodowców" i innych: dla mnie narodowcem jest patriota a nie jajomiot czy inny miotacz kamieni. Lubiłem czytać felietony pana JKM, dopóki nie zaczął obrażać ludzi o innych poglądach. Nie podobało mi się też to, co wygadywał na temat kobiet. Oczywiście szanuję Twoje zdanie, pozostanę jednak przy swoim.
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam!

   Usuń
 4. Pamiętasz swoje wczorajsze zdjęcie? To masz to w odwecie a dokładniej to ten głąb na górze który ma deja vu.:)))
  - Macierewicz i Fotyga strzela z ucha w Kongresie USA 16.11.2010;
  - Ojciec Rydzyk skarży się w Brukseli 12.06.2011;
  - Macierewicz kapuje w Brukseli 28.03 2012 roku;
  - Ziobro insynuuje w Brukseli 05.06. 2012 roku;
  - Czarnecki denuncjuje w Brukseli 11. 12. 2014 roku;
  - Duda donosi w Berlinie 30.08 2015;
  - Duda kabluje w Berlinie 15.09 2015;
  Czyż nie jestem pojętnym uczniem?:)
  zwiń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie byłam na wyborach. Teraz żałuję.

   Usuń
 5. cytat "Korwin - "Nie jestem demokratą, demokracji nienawidzę, demokracją pogardzam, ale wy jesteście demokratami." No ale dzięki wyborczej demokracji JKM może pajacować w europarlamencie jako europarlamentarzysta, hehehe.

  OdpowiedzUsuń