wtorek, 29 września 2015

Ręka, noga, mózg na ścianie. "Nowoczesna" mego głosu nie dostanie!

     Nie dostanie, choćby mnie pan Petru podał do sądu. Nie dostanie, bo nie odpowiada mi jego program: http://www.polskatimes.pl/artykul/8152184,kongres-nowoczesnej-ryszard-petru-proponuje-zasade-trzy-razy-szesnascie,id,t.html  .
     Mówi pan Petru o równych emeryturach dla wszystkich. Znowu "urawniłowka", czy robienie flaczków z mózgów wyborców? Twierdzi, że nie należy obniżać wieku emerytalnego. Po mojemu: podwyższając wiek emerytalny, naruszono prawa nabyte milionów Polaków.  Nie śmiem pytać, czyje interesy reprezentuje, panicznie boję się sądu.
     Podatki: 3 razy 16% - PIT, CIT i VAT. Niby fajnie i tylko cieszyć się. Szkoda, że nie wspomniał ile wynosi obecnie podatek VAT na żywność i leki. Podobnie z książkami, podręcznikami, gazetami, itd. Krótko mówiąc: zdrożałaby żywność, lekarstwa, itd. Zresztą, podobne "cuda" obiecywali już inni. Później wychodziło na to, że nie "dopną budżetu". Niby "nowoczesna", a stosuje stare zgrane numery. Obniżyłby podatek PIT przeciętnie i gorzej zarabiającym o 2%. A sobie i takim jak on, o ile? O 16%! 
     Czyżby osoby popierające go w sondażach nie dostrzegały tego? Tacy bogaci i rozrzutni? Tak, czy siak: może zacznę jąkać się ze strachu przed procesem, ale głosu na Nowoczesną PL nie oddam. Zresztą, nie tylko na nich.
PS. Ciekawa wypowiedź na YT:

3 komentarze:

 1. Nie wiem co ludziom odbija i dlaczego by takie coś popierać.
  Bidulek

  OdpowiedzUsuń
 2. KIM JEST RYSZARD PETRU I KTO STOI ZA NOWOCZESNA.PL

  Z sieci: Ryszard Petru - doradca Leszka Balcerowicza (1997-2000) wicepremiera Ministra Finansów w rządzie AWS-UW. Radzę odświeżyć pamięć i zobaczyć co to była tzw. "dziura Bauca" (Jarosław Bauc-następca Balcerowicza)

  Projekt Nowoczesna.PL patronatem objęli właśnie Balcerowicz, również Olechowski i Frasyniuk (pan Olechowski przypominał niedawno o "ćwiczeniach" PO z 2004 roku kiedy zbierali elektorat byłego AWS-UW do nowo powstałej PO dzisiaj mamy podobną akcję).

  W czasie kampanii prezydenckiej przed II turą Ryszard Petru przed kamerami poparł Bronisława Komorowskiego i ocenił jego prezydenturę jako dobrą. Kilka dni po wyborach określił się jako opozycja wobec PO i chce ich odsunąć od władzy. Politycy Platformy nie wykluczają natomiast koalicji z Ryszardem Petru.

  Pan Petru określa stowarzyszenie jako oddolna inicjatywa. Ta inicjatywa musi mieć jednak potężnych sponsorów skoro stać ją na wynajęcie Hali Torwar czy promocję przez największe media (transmisja na żywo Kongresu i relacja we wszystkich najważniejszych wiadomościach o czym mogą pomarzyć prawdziwe oddolne inicjatywy). Aktywnie w promocję nowej partii włączyły się wszelkiego rodzaju "fundacje" i "instytuty" związane z obecnym obozem władzy (np. Fundacja Batorego) niezależny socjolog Karolina Wigura przed II turą wyborów prezydenckich krytykująca Kukiza i Dudę chwaliła Komorowskiego wczoraj na kongresie objawiła się jako działaczka stowarzyszenia Nowoczesna.PL. Przypomnijmy, że w Radzie Fundacji zasiadają dobrze nam już znani: Jan Krzysztof Bielecki, nieodłączny Andrzej Olechowski.

  To wszystko w całości pozwala stwierdzić, że Nowoczesna.PL to odgórna inicjatywa obecnego obozu władzy. Co zresztą widać po udziale m.in. posłanki PO Jagny Marczułajtis w stowarzyszeniu oraz innych działaczy wcześniej aktywnie popierających PO. Widać to również po opiniach na portalach internetowych, gdzie wcześniej mieliśmy pobłażliwe traktowanie prezydenta Komorowskiego dzisiaj mamy dokładnie w ten sam sposób promowanie Pana Ryszarda Petru w połączeniu ze wściekłym atakiem na kandydatów antysystemowych tj. Kukiza, Korwina itd.

  Oprócz oczywistej zależności od dzisiejszego obozu władzy, Pan Petru może być zagrożeniem dla polskiej racji stanu. Jest to wypromowany przez swojego mistrza Balcerowicza były pracownik Banku Światowego i wieloletni pracownik banków zagranicznych. Realizacja jego programu oznacza dalsze zadłużanie Polski i uczynienie z niej w jeszcze większym stopniu rezerwuaru taniej siły roboczej dla Zachodu. Wczoraj na kongresie Pan Petru tego nie powiedział, ale w jednym z wywiadów przyznał, że jego receptą na realizację wyborczych obietnic są kolejne podwyżki podatków.

  Ja mogę zrozumieć, że ludzie delikatnie mówiąc ukształtowani przez słuszną linię medialną, dawni wyborcy PO i ludzie czerpiący dobrobyt z sektora państwowego na pewno w większości zagłosują na Nowoczesną.PL. To jest dla nich wygodne odkąd głosowanie na PO stało się obciachem. Dzisiaj dużo widzimy takich "nawróconych".

  OdpowiedzUsuń
 3. Cd. Nie mogę jednak zrozumieć ludzi którzy zagłosują na Petru bo dadzą mu się nabrać na jego tzw. "bunt" i "opozycję". Jest to sprzeczne ze stanem rzeczywistym i o tym należy ludziom przypominać.

  NIE DLA NOWOCZESNEJ.PL SZALUPY - RATUNKOWEJ PO, REALIZUJĄCEJ W POLSCE PROGRAM ZACHODNICH BANKIERÓW! NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ "NIEZALEŻNYM EKSPERTOM" KTÓRZY CHCĄ WCISKAĆ WAM CIEMNOTĘ!

  Petru wycycka Was drodzy wyborcy z ostatniego grosza jaki jeszcze BYĆ MOŻE Wam się ostał po 8 latach dojenia przez PO+PSL. Schowali na chwilę Balcerowicza (który jest głównym założycielem tej parszywej spółdzielni zwanej dowcipnie "nowoczesna.pl". ) ponieważ Balcerowicz źle się kojarzy milionom Polaków których zubożył , zlikwidował im miejsca pracy i ostrzy sobie zęby na resztki godności które Wam drodzy wyborcy zostały. Wysunięto więc FIGURANTA który TYLKO TEORETYCZNIE może sprawiać wrażenie że jest z poza układu PO , UW , PSL , UD i tym podobnych nazw które OBSADZALI CI SAMI LUDZIE KTÓRZY WAS DRODZY WYBORCY OKRADALI PRZEZ LATA. To Oni doprowadzili całe rzesze Polaków do samobójstw z powodów ekonomicznych. LUDZIE , JEŚLI CHCECIE DO RESZTY WSZYSTKO STRACIĆ to głosujcie na BALCEROWICZA < PETRU < TUSKA < FRASYNIUKA i tym podobnych hochsztaplerów , dla których jesteście TYLKO NAWOZEM dla zielonej wyspy na której TYLKO ONI będą żyć dostatnio. Wy będziecie niewolnikami , pracującymi za 1280 zł miesięcznie , co chwilę będziecie mieć podnoszone opłaty za media , wprowadzą katastrat i wywalą Was z WASZYCH mieszkań i pójdziecie spać po mosty (o ile będzie jeszcze miejsce). zwiń

  OdpowiedzUsuń