sobota, 2 maja 2015

Obietnice pana Kukiza

Piesek woła - Hau, hau! Kotek - Miau, miau! Krówka - Muuu! A niektórzy - Jow, jow, jow! Choć nie wiedzą o co w tym chodzi.
    Kandydat na Prezydenta RP, pan Paweł Kukiz twierdzi, że nie zamierza zakładać żadnej nowej partii: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz-odcina-sie-od-izdebskiego/969vrh  Oczywiście nie musi. Rodzi się tylko jedno pytanie: jak zamierza zrealizować jako prezydent, swoje obietnice wyborcze bez zaplecza politycznego?
     Zakładając, że złoży jakieś inicjatywy ustawodawcze - na czyje poparcie chce liczyć? PO? PiS? PSL? Czy może SLD?  O których śpiewał: "Jak ja was ... (wulgarne słowo) nienawidzę! -  i w dalszej części: "Jak do was bym z kałacha bił".
     Można spodziewać się, że ten pan nie byłby prezydentem wszystkich Polaków, skoro do wielu publicznie wykazał nienawiść. Zapewne niewielu życzy sobie, by został Prezydentem RP  i wątpliwym jest, by tak się stało. Zwłaszcza, że na spełnienie obietnic wyborczych mogą liczyć tylko naiwni.
     M.in, obiecuje pan Kukiz wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, Tylko po co? Część już jest, np. do Senatu. Podobnie było w ostatnich wyborach samorządowych. Dobrze było? Gorzej niż zwykle. Trudno przypuszczać, by JOW znacząco poprawiły sytuację, Znacznie większe szanse będzie miał kandydat z grubszym portfelem Poza tym, wyobraźmy sobie dwa okręgi. W okręgu A kandydują sami geniusze - może wygrać tylko jeden. A okręgu B kandydują sami idioci i złodzieje - jeden z pewnością wygra.
     Oczywiście prezydentem pan Kukiz nie zostanie, ale na swoich występach będzie miał pełną widownię. Publiczności której odpowiada to co śpiewa i mówi pan Kukiz. Także jego wulgaryzmy.

PS. Proszę kliknąć: http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/05/jednomandatowe-okregi-wyborcze-funkcjonuja-tam-gdzie-sa-silne-gieldy-00401005.html 


                              

23 komentarze:

 1. Wulgarny zapiewajło i tak nie wygra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam się promuje i jego promują. Podobnie było z Palikotem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Promują go bo zagraża Korwinowi, który jako jedyny ma plan naprawy naszego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 4. ta wyborcza sonda obok jest kolorystycznie prze chujowa. Nic nie widać na tym tle w kolorze rzyga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam(a) jesteś taki/a prze... Jakbyś najecha(a)ł kursorem myszy na sondę to byś wszystko dokładnie widział(a).

   Usuń
 5. Witaj:) Wyobraź sobie, że od kilku dni kilka razy pisząc o Kukizie, podnosiłem iż nie jest w stanie wprowadzić rewolucji, jeśli nie będzie miał zaplecza politycznego w parlamencie. tym samym, musi zdawać sobie sprawę, że jego obietnice, to czysta demagogia. Żadna licząca się partia, nie pójdzie na współpracę, bo kręciłaby sobie sznur na szyję. I tyle w temacie. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cosik mi się widzi, że Kukiz kandyduje z czyjejś inspiracji, podobnie, jak Palikot ze swoim Ruchem w ostatnich wyborach parlamentarnych i skończy, jak Palikot. Typowa, talmudyczna zagrywka pewnych środowisk (osłabienie szans wyborczych M. Ogórek i SLD).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krytykowałem wiele razy pana Palikota. Myślę jednak, mimo wszystko, że pan Kukiz nie dorasta mu do pięt. Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Kukiz walczy o to samo prawie od 10 lat. Boisz się, że ta Twoja pani Ogórek, to nawet w nierzetelnych sondażach idzie w dół równym rytmem? SLD i cała ta post-komusza formarcja - razem z palikociarnią nadają się tylko na parady gejów, lesbijek i innych wynaturzeńców.

  Nie martw się - Ty pojedzisz do UK, tam będziesz mógł się ujawnić kim jesteś, a ja zagłosuję na Kukiza, i wróce do mojej ukochanej Polski.

  PS. Ten komentarz i tak się nie ukarze, bo Kukiza ten system się po prostu boi. BOI się system Kukiza.

  ..... a piosenka była o klasie politycznej, a nie o Polakach. Kto tam jest - każdy wie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedstawiam fakty i mam argumenty. Bełkotem nie jestem zainteresowany.

   Usuń
  2. Fakty i argumenty.
   W ostatnich wyborach samorzadowych - w JOWach 2 procent głosów nieważnych w większościowych 25 procent głosów nieważnych (procenty z pamięci ale napewno taka skala zjawiska).
   Wyciągasz z tego jakieś wnioski szanowny Probusie?
   A może: jeśli fakty świadczą przeciw mnie tym gorzej dla faktów?
   Pozdrawiam LL

   Usuń
 8. Skoro nie Kukiz czy Korwin, to mamy w perspektywie jedynie utrzymanie tego chorego status quo i oglądanie tych samych politycznych dziwek przez kolejne ćwierćwiecze - do momentu naturalnego zejścia kaczorów, komorucholi czy innych millerów - przy założeniu, że na ich miejsce, po ich barwami nie wskoczą nowe, młode, głodne władzy i koryta wilczki...

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Kukiz to nie moja bajka, ale jak bedzie sprytny zalozy partie, ktora bedzie miec cos wiecej w programie niz JOWy. I dostanie sie do sejmu. I przypuszczalnie skonczy jak Palikot.
  http://notatnik-emigranta.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli KUKIZ założy silną partię polityczną , to znowu będzie takie samo jak jest obecnie - koryto parlamentarne dla WYBRANYCH partyjnie amatorów - przywilejów immunitetów i dóbr wszelakich płynących z władzy nad nami obywatelami. Do władzy nad sobą normalny człowiek nikogo nigdy nie wybiera, i normalnie władzę ma i sprawuje ją sam, inaczej jest - chorym "bezwładnym inwalidą" zdanym - na łaskę i niełaskę "WYBRANYCH". A kto będzie rządził? - Rządzić dla mnie - powinni zatrudnieni terytorialnie do pracy na Urzędy Państwowe i do Administracji - doskonali fachowcy , specjalnie wykształceni do zarządzania dla ogólnego dobra obywateli. Wtenczas Parlament znajdzie swoje miejsce w gminie a władza oddolna wspinać się będzie w górę wytracając swą MOC sprawczą., _ Jak klocki LEGO układać się będzie wszystko w całość, Czy może być lepiej ? - To jest możliwe i tylko trzeba chcieć nie tyle - wybierać lepszych do okłamywania nas poprawnie politycznie , ale najdoskonalszych z doskonałych fachowców od zarządzania - ZATRUDNIAĆ na kontrakty - do pracy w GMINACH..
   Ja OBYWATEL Władza (jow)

   Usuń
 10. Wywody na poziomie średnio-inteligentnego gimnazjalisty, który nigdy poważnie nie interesował się JOW-ami. Autor, w swoich wywodach, zakłada, że jego niekompetentne opinie są faktami. Dlatego te rzekome argumenty to jakiś bełkot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz jakieś argumenty? Bo to co napisałeś to właśnie bełkot.

   Usuń
 11. Szanowny Probusie , wypłukujesz Twoimi argumentami i procentami ludziom prawdę z mózgów dokładnie jak to zawodowo robią od lat polityczne partie. System partyjnego okłamywania przyniósł jedynie skutek taki , że obywatel nie tylko chce, ale zmuszony jest dzisiaj nauczyć się sprawowania demokratycznie władzy zwierzchniej w RP - bezpośrednio , bo na przedstawicieli - amatorów przywilejów i immunitetów płynących - z naszej konstytucyjnej władzy narodu - zapisanej w Rozdziale I. ART. 4. nie możemy liczyć biorąc pod uwagę bankructwo Grecji i innych niewiarygodnie zadłużonych jak my - krajów. Szkoda na podpieranie argumentami, czy reformami politycznego kłamstwa - twojego drogocennego czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedstawiłem swoje zdanie na temat JOW oraz argumenty. Oczywiście nie każdy musi się z nimi zgadzać. Zechciej jednak zwrócić uwagę na wynik ankiety w prawym pasku bloga, u góry. Moje zdanie popiera większość oddających w niej swój głos. Trochę też napisałem na stronie głównej: "Perpetuum debile ...." Dzięki za komentarz! Miłego dnia!

   Usuń
 12. Ktoś ty jest Probus ?

  OdpowiedzUsuń