sobota, 25 kwietnia 2015

Druga tura dla Magdaleny Ogórek!

     Niemożliwe? Możliwe! Jeśli dostanie się do niej. Jedyna kandydatka lewicy ma w drugiej rundzie wygrać z obecnym prezydentem Bronisławem Komorowskim. I tylko ona.
     Sondaże wskazują, że z "prawicowych" kontrkandydatów największe szanse ma pan Andrzej Duda. To głosy poparcia zdyscyplinowanego elektoratu PiS. To jednak zbyt mało, by zwyciężyć w drugiej turze. Zwłaszcza, że PiS ma zbyt duży elektorat negatywny. Powodów ku temu jest wiele. Zresztą, czy pan Duda podczas "szołmeńskiej" i kosztownej kampanii, powiedział coś czego już wcześniej nie mówił pan prezes Kaczyński? Jego udział w II turze może tylko spowodować mobilizację elektoratu przeciwnego rządom PiS.
     Pana prezydenta RP poparło w drugiej turze w 2010 r. wielu sympatyków SLD. Podobnie było w 2011 r. I o to samo chodzi teraz. By zniechęcić do poparcia pani Magdaleny Ogórek i przeciągnąć głosy sprzyjające lewicy na rzecz pana Bronisława Komorowskiego. Bo w drugiej rundzie wyborów wygrać może właśnie pani Ogórek i nikt inny z pozostałych kontrkandydatów obecnego prezydenta. Głosy sympatyków lewicy oraz większość głosów nielubiących pana Komorowskiego znajdą się po stronie pani Ogórek. Zwłaszcza elektoratu liberalno-lewicowego.  Na to pan Duda liczyć nie może.
     Zwłaszcza, że pani Ogórek ma sensowny program działania i przedstawiła go na konferencjach. Nie mówi dużo, ale mówi mądrze.
     To by wyjaśniało powody "buraczanych ataków" na panią Ogórek (http://tiny.pl/qzv1w) od chwili ujawnienia jej kandydatury. Kilka przykładów:
 http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-platek-o-pomysle-ogorek-kolejny-rozbior-polski/gj9t4z
http://www.fakt.pl/polityka/ogorek-modli-sie-o-lepsze-wyniki-bo-sondaze-ma-slabe,artykuly,537547.html
http://www.fakt.pl/polityka/wpadka-ogorek-magdalena-ogorek-pokazala-nogi-na-cmentarzu,artykuly,537613.html
http://wiadomosci.onet.pl/ogorek-jak-solon-i-barbie/np26mz
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cejrowski-ogorek-kandydatem-putina-w-wyborach-na-prezydenta/ccjc3
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/aleksander-smolar-u-pani-ogorek-inteligencji-nie-widac/x589bn
http://wiadomosci.onet.pl/fenomenalna-blondzia/2s8hgs
http://wiadomosci.onet.pl/niesiolowski-o-slowach-ogorek-to-bylo-polityczne-chamstwo/3tp8bc
     Media też ją niszczą. Nie oszczędzono nawet jej rodziny. Skoro jest taka słaba, jak twierdzą, to dlaczego tak ją niszczą?  Ciekawe, że wyniki sondaży wykonywanych przez "profesjonalne sondażownie", często różnią się między sobą i odbiegają od tych internetowych. Wczoraj na przynajmniej dwóch forach Onetu, z tabeli wynikało ok. 39% poparcia dla niej. Niezły wynik osiągnęła i w tym blogu.
Braun Grzegorz
  7 (1%)
Duda Andrzej
  96 (17%)
Jarubas Adam
  2 (0%)
Komorowski Bronisław
  103 (19%)
Korwin-Mikke Janusz
  66 (12%)
Kowalski Marian
  7 (1%)
Kukiz Paweł
  95 (17%)
Ogórek Magdalena
  116 (21%)
Palikot Janusz
  15 (2%)
Tanajno Paweł
  3 (0%)
Wilk Jacek
  1 (0%)
Jeszcze nie wiem.
  9 (1%)
Nie zamierzam głosować.
  21 (3%)

Liczba głosów do tej pory: 541
Liczba dni do końca głosowania: 17 
     Wiele też będzie zależeć od frekwencji. Warto zastanowić się czy poprzeć kogoś kto ma rację, czy kogoś kto ma tylko silne łokcie.  Czas na zmianę na lepsze! Czas na normalność!  

8 komentarzy:

 1. 100% racji. Nie jestem za SLD ale już wolę tę śliczną panią Magdę niż tego ... no nie wyrażę się.

  OdpowiedzUsuń
 2. Waham się, bo chciałem poprzeć Tanajno, ale on na drugą turę i tak nie ma szans. Może i masz rację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto to jest Tanajno??? Latos obrodzilo kandydatami na prezydenta RP.... Przebilismy nawet Burkina Faso.

   Usuń
  2. "A kto to jest Tanajno???" Kandydat na Prezydenta RP. Uzyskał poparcie stosownej liczby obywateli RP, by móc kandydować w wyborach.

   Usuń
 3. Az 39% poparcia... Szkoda, ze nie 360%. LOL. No, no, no, gratuluje optymizmu.Mizeria na prezydentke! Jezus Maria, a co Probusie bedziesz pisac, jak Madzia zdobedzie 10 maja jeno 3% glosow???
  http://notatnik-emigranta.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pożyjemy, zobaczymy. Nie zamierzam głosować na nieudaczników. Silne łokcie i show wokół swojej osoby to nie wszystko.. Głosuję na osobę która ma rację. Jest mądrą osobą, przedstawiła swoje zamierzenia i nie skompromituje Polski, jak niektórzy swoim zachowaniem.

   Usuń
 4. Jestem wieloletnim zwolennikiem Platformy. Coś we mnie pękło, stąd moje MILCZENIE na forach i blogu. Ale.... właśnie, ale na panią O. zagłosuję. To przede wszystkim świeżość, nowość i koniec beznadziei. Pozdrawiam Cię serdecznie. Odpocząłem, wiesz?.....:)

  OdpowiedzUsuń