sobota, 31 maja 2014

I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy

    Codziennie miliony ludzi w Polsce wypowiadają te słowa. Szczerze? Z refleksją? Z miłością do drugiego człowieka? Zgodnie z naukami Jezusa i pierwszych chrześcijan, by wybaczać drugiemu człowiekowi? Przepraszam, że wątpię! Chyba nie wszyscy. A to dlatego, że widać i słychać, słowa i czyny niektórych ludzi. Jeśli ludźmi można nazwać osoby plugawiące święta narodowe, tym razem pogrzeb generała Jaruzelskiego.
    Długo będą historycy dyskutować i spierać się jaką rolę spełnił w Polsce. Otóż spełnił taką rolę, jaką Polsce wyznaczyła historia, a przynajmniej ci którzy o losach świata i Europy zadecydowali w Jałcie i Teheranie. Szlachcic, wnuk powstańca z 1863 r. i syn legionisty z 1920 r. Po agresji sowieckiej znalazł się wraz z rodziną na zesłaniu. Do Polski wrócił jako żołnierz utworzonej w ZSRR I Armii Wojska Polskiego. Wcześniej chciał do armii  gen. Andersa. Zapewne inaczej potoczyłyby się losy W. Jaruzelskiego gdyby zdążył.
    Po Jałcie i Teheranie, Polska mogła istnieć tylko w takim kształcie w jakim istniała. Orzeł na godle był bez korony, ale jednak był. Były barwy narodowe i był hymn. Było też Wojsko Polskie, (Ludowe - jak nazywają niektórzy, ale oficjalną nazwą było WP. Okręty miały nadal skrót: ORP - Okręt Rzeczypospolitej Polskiej) druga armia Układu Warszawskiego pod względem siły. Wielu "nawiedzonych" ma pretensje do żołnierzy WP, zwłaszcza zawodowych. Woleliby więcej wojsk sowieckich w Polsce gdyby nie było WP?
     "Komuna" padła ćwierć wieku temu, ale spóźnieni rewolucjoniści wciąż z nią walczą. Zwłaszcza ci o których wówczas nie słyszano. Jakoś żadnemu nie przychodzi do główki, że gdyby nie dobra wola Generała, nie byłoby Okrągłego Stołu, a pan Wałęsa do dziś mógłby sobie płot przeskakiwać. Są do niego pretensje o wprowadzenie stanu wojennego. Miał czekać aż zrobią to Sowieci wraz z satelickimi armiami? Wiele wskazywało na to, że tak się stanie. "Wypowiedzi polityków zachodnich na temat stanu wojennego": http://tiny.pl/h1nj9   oraz ciąg dalszy: "Wywiad z generałem": http://tiny.pl/hjg79
    Do końca życia nie dano mu za to spokoju, a w rocznice wprowadzenia stanu wojennego odbywały się
hucpy pod jego domem. Wyraz nienawiści dano nawet w dniu jego pogrzebu. Niemałą zasługę w tym mają "prawicowi" "politycy". Nie pojmują kaczolicy, że nie oni są od sądzenia zmarłych. Tak. Kaczolicy! Bo  nie zasługują na to, by ich nazywać katolikami. Przy pogrzebie Romana Dmowskiego, piłsudczycy (antagoniści) umieli zachować się jak normalnym ludziom  przystoi. https://www.youtube.com/watch?v=YMgkdeOm3c8#t=650  .
    Zrozumcie kaczolicy, że od sądzenia zmarłych jest Bóg, zanim sami przed nim staniecie i nie zatruwajcie życia innym!  Dość nienawiści!

PS. Pszczoła - żądląc umiera. Gdyby to spotykało ludzi, zapewne świat byłby lepszy. 

5 komentarzy:

 1. Art. 195
  § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

  Polak - katolik, nie kaczolik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy Katoliku, dziękuję za przywołanie paragrafów, szczerze i z serca. Ośmielam się zauważyć, że "komunistów", takich jak Generał, prawo nie chroni.Nie zapobiegli hańbiącym ekscesom chłyski z najwyższej półki. Z tchórzostwa czy z wyrachowania? Jestem dla nich pełen pogardy. Wstydzę się tego uczucia, ale złość jest silniejsza.

   Usuń
  2. "Miłujcie nieprzyjacioły swoje". Nie wiedzą o tym? To marni z nich katolicy.

   Usuń
 2. Cześć, przeczytałem i ...zamyśliłem się bardzo. Kilka prostych zdań, ot, notka na temat, a poraziła mnie. Słowo. W każdym zdaniu emocje połączone refleksją. Wiem, dlaczego tak lubię Twoje słowo pisane. Dziękuję. Co do tematu, nie wypowiadam się, bo w takich tematach nadajemy podobnie. Spokojnej nocy, bez tych cmentarnych mar, zjaw, upiorów.... . Dobranoc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię Probcia czytać. Całuski!!!
   Boguśka

   Usuń