czwartek, 4 kwietnia 2013

Polityka według Jasia

Jaś pyta ojca:
 - Tato, co to jest POLITYKA?
 Ojciec odpowiada:
 - Zobacz, ja przynoszę pieniądze do domu, więc jestem KAPITALISTĄ, Twoja mama rządzi tymi pieniędzmi, więc jest RZĄDEM, dziadek uważa, żeby wszystko było na swoim miejscu, więc jest ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM, nasz pokojówka jest KLASĄ ROBOTNICZĄ, a wszyscy mamy jeden cel, aby się Tobie lepiej wiodło! Ty jesteś LUDEM, a Twój młodszy brat, który leży jeszcze w pieluchach jest PRZYSZŁOŚCIĄ! Zrozumiałeś synku? 
     Chłopiec zastanawia się i mówi, że musi się z tym wszystkim jeszcze przespać. W nocy budzi chłopca płacz młodszego brata, który narobił w pieluchy i drze się wniebogłosy. A, że chłopiec nie wiedział co ma zrobić, poszedł do pokoju rodziców. W pokoju była tylko mama, ale spała tak mocno, że nie mógł jej dobudzić, więc poszedł do pokoju pokojówki, gdzie akurat zabawiał się z nią ojciec, a dziadek podglądał ich przez okno. Wszyscy byli tak sobą zajęci, że nie zauważyli, że chłopiec jest w pokoju. Malec postanowił więc, że pójdzie spać i o wszystkim zapomni.
     Rano ojciec pyta go:
 - Synku, możesz mi powiedzieć własnymi słowami co to jest POLITYKA??
 - TAK!!! - odpowiada syn. - KAPITALIZM wykorzystuje KLASĘ ROBOTNICZĄ, ZWIĄZKI ZAWODOWE się temu przyglądają, podczas gdy RZĄD śpi, LUD jest całkowicie ignorowany, a PRZYSZŁOŚĆ leży w gó***e!!! TO JEST POLITYKA!!!

4 komentarze:

 1. Niestety prawda, tylko jak to rozpieprzyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iść na wybory i głosować na porządnych ludzi. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ten dobry kawał, jest gorzki, bo odzwierciedla całą prawdę.i masz rację, odpisując,że odpowiedzialność za taki stan rzeczy, jest w braku nie tylko frekwencji, ale i nieprzemyślanym wyborom. Pozdr:)

  OdpowiedzUsuń