wtorek, 15 maja 2018

Lepiej niech nie oddają!

Kończy się termin na oddanie nagród przez ministrów rządu. Są to niemałe sumy. Według pani Premier Szydło "te pieniądze należały się za ciężką pracę". Nie omieszkała przydzielić nagrody sobie samej, co jeszcze w Polsce nie zdarzyło się. Zapewne i w całym cywilizowanym świecie. Okazało się przy okazji, że w roku 2016 także były nagrody, choć trochę mniejsze. No ale apetyt rośnie ... Po ujawnieniu sprawy, tej i nie tylko, opadło im w sondażach. Cóż więc czynić, by chociaż stanęło? Pan prezes PiS nakazał zwrot pobranych nagród. 
Nie zostaną jednak zwrócone do budżetu państwa, 
a przekazane na cele charytatywne. Czyli, budżet straci podwójnie, a my, jako podatnicy, zapłacimy im jeszcze raz. Dlaczego? Bo otrzymają zwroty pieniędzy za darowizny na cele charytatywne: http://podatki.gazetaprawna.pl/porady/166761,czy-darowizne-na-caritas-mozna-odliczyc-bez-limitu.html 
Można i tak: http://www.rp.pl/Podatki/304099933-Ministrowie-wplaca-na-Caritas-i-skorzystaja-ulgi-w-podatku-dochodowym-PIT.html
PS. Może nie byłoby tyle rozgłosu, gdy członkowie tego rządu, za swoje "wybitne zasługi", otrzymali nagrody nie w postaci pieniędzy, a jakichś dóbr materialnych, jak chcą teraz dać osobom niepełnosprawnym i ich matkom? Zapewne rolnicy nie pożałowaliby biednym panom ministrom jakichś płodów rolnych. A tak: jest jak jest. Jeden wielki wstyd! Zakładając optymistycznie, że mają. Potrzebujesz nagle kawałka drutu? Rzuć złotówkę między dwóch PiS-owców! 

17 komentarzy:

 1. z Sydney.

  alosza, jest foto jak cie karmi senyszyn z kradzionego polskiego nocnika a pijany golen zabawia w tle. Opublikujemy to w twoim city.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idź do swojego weterynarza po tabletki. Takie przeciw głupocie, pisowski czubku. Tylko, czy tobie mogą pomóc? Spróbuj.

   Usuń
  2. Nadal uprawiasz zoofilię? Pewnie masz zdjęcia na pamiątkę swoich wyczynów, ale ich nie pokazuj, bo obrzydliwy jesteś i chamski.

   Usuń
  3. PiSuarowi nocnik bliski i o nim PiSze. Ha,ha,ha!

   Usuń
 2. Wszystko co opisałeś w swoim poście, to niestety prawda! Bardzo haniebna i przykra ale prawda, która spowodowała ogromny podział Narodu Polskiego ~ przynosząc mu w świecie wstyd! Brak słów, by ten zabójczy proceder określić i nie wiadomo czy się z tego śmiać, czy też może płakać... serce pęka, kiedy się z tym czymś ma do czynienia jako jednostka tego Narodu. Żyję wystarczająco długo i zbyt wiele doświadczyłam by nie wiedzieć co piszę, ale takiej zbiorowej hipokryzji i szaleńczego idiotyzmu oraz obłąkanej nienawiści ze strony rządzących jak i zaślepionych pseudo współbraci, do pozostałej stabilnej umysłowo i życiowo części Polskiego Narodu nigdy dotąd nie widziałam. Przerażające jest to co się od kilku lat dzieje, jawnie stważając bardzo poważne zagrożenie dla całości naszej Ojczyzny i Narodu. Nadzieją jest to, że Polski Naród się w końcu jednomyślnie zjednoczy i nie pozwoli na tego rodzaju zabójczo-haniebny proceder i oby!

  Szacun i moc serdeczności Henryku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda mi Ciebie, całkiem serio.
  Może jakieś kawały. ......? Dużo zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie nie trzeba żałować. Polski szkoda! Pozdrawiam i zdrówka życzę!

   Usuń
  2. PS. Kawałów jest dużo. Wystarczy kliknąć w stronę główną (na dole), a później wchodzić na starsze.

   Usuń
 4. Kawał czerwonego gliniaka na literę P. *

  * sposób wywoływania nazwiska na przesłuchania przez:
  NKWD,ub. PZPR(sld)
  Wocieski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy nie lepiej coś na temat, zamiast tego żałosnego bełkotu?

   Usuń
  2. Piotrowicz.

   Usuń
  3. Pisowiec.

   Usuń
 5. Oddać można temu od kogo się wzięło. Znowu pisowski kanciarstwo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jak myślałam. ......moc pozdrowień i miłego dnia😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Probusie przyjacielu, przejrzyj swój kosz ze śmieciami :)
  Najwspanialszych móc pozdrowień

  OdpowiedzUsuń