piątek, 16 września 2016

Podkomisja? Miała być komisja międzynarodowa!

    Powstanie międzynarodowej komisji do wyjaśnienia tragedii pod Smoleńskiem zapowiadali liderzy PiS od dawna. Miała powstać po objęciu władzy przez PiS. Uznano, że ustalenia polskich specjalistów i prokuratorów prowadzących śledztwo w tej sprawie są niewiarygodne. Według "zespołu Macierewicza" i innych zamacholików, do katastrofy przyczyniły się: sztuczna mgła, hel (cięższy od powietrza?), wybuchające parówki, i co im tam jeszcze w główkach zaświtało. 
    Były i są pretensje, że samolot remontowano w Rosji. Jakoś w główkach nie zaświtało: gdzie powinien być remontowany, jeśli nie u producenta, posiadającego serwis i części zamienne? Oddano śledztwo "ruskim"? Nie oddano! Rosja prowadzi swoje śledztwo, bo ma takie prawo. A Polska swoje. Najgorzej gdy ktoś z guana robi dynamit. Twierdzą też, że w skrzynkach przepadło kilka sekund nagrania z tragedii. Mogliby łaskawie uwzględnić fakt, że jedna ze skrzynek (polskiej produkcji) wkrótce po katastrofie trafiła do Polski. Jej zapis pokrywa się z pozostałymi. Treść była wcześniej zakodowana i niemożliwa do rozszyfrowania poza Polską, zwłaszcza w tak krótkim czasie. Zatem, żadnych manipulacji nie dałoby się dokonać, nawet przy złej woli. 
    A co o tym sądzić?  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/macierewicz-z-ekspertami-z-usa-o-smolensku-tu-154-nie-uderzyl-w-brzoze-dzwiek-uderzenia-zmanipulowan_223759.html  Nadal ufać tym panom? 
   
    Na miesięcznicach zachowywali się jak po tygodniówce, a przynajmniej po trzydniówce, ale żadnej z wersji "zamachu" nie udało im się udowodnić. podobnie na licznych konferencjach. Bo i trudno w to uwierzyć człowiekowi o normalnych procesach myślowych. 
     25 października w wyborach, PiS zdobył władzę. No i zaczęło się! Kilka przykładów:
Oficjalna strona faktysmolensk.gov.pl została zablokowana. Szydło: "Jest i będzie zamknięta". Dr Lasek odpowiada na Twitterze: 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19239456,oficjalna-strona-faktysmolensk-gov-pl-zostala-zablokowana-szydlo.html?lokale=local#BoxNewsImg 
PiS czyści komisję Laska: http://wyborcza.pl/1,75398,20384802,pis-czysci-komisje-laska.html?disableRedirects=true
Tak wygląda "test smoleński" Macierewicza. Szokujące praktyki nowego szefa MON: 
http://natemat.pl/164645,tak-wyglada-test-smolenski-macierewicza-szokujace-praktyki-nowego-szefa-mon
Rewizja smoleńska o świcie. Policja u biegłego, który badał nagrania z tupolewa: http://wyborcza.pl/1,75478,19749543,rewizja-smolenska-o-swicie-policja-u-bieglego-ktory-badal.html#BoxGWImg
Rozpoznali głos gen. Błasika, policja weszła do ich domów: http://polska.newsweek.pl/general-andrzej-blasik-policja-w-domach-ekspertow-smolenskich,artykuly,382513,1.html
TVN24: prokuratorzy od Smoleńska przeniesieni do odległych jednostek: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tvn24-prokuratorzy-od-smolenska-przeniesieni-do-odleglych-jednostek/6mmf3k

    Mówi się też, że z samolotu odpadały niektóre elementy zanim uderzył w "pancerną brzozę". A jak miały nie odpadać, skoro wcześniej zderzył się z wierzchołkami wielu innych drzew, w tym o niemałej grubości? Ten link zawiera wiele zdjęć potwierdzających ten fakt: http://picasaweb.google.com/104944261643779189381/Autokomis#  Jest i linia elektryczna.  A na zdjęciu obok, to ta nieszczęsna brzoza naszpikowana kawałkami metalu z tego samolotu. 
    Nie ma i zapewne nie będzie komisji międzynarodowej, tak szumnie zapowiadanej. Dlaczego? Odpowiedź jest raczej prosta: międzynarodowa komisja potwierdziłaby wyniki śledztwa prowadzonego przez Naczelną Prokuraturę Wojskową i ekspertów rządowych. Czy ktoś o zdrowych zmysłach może sobie wyobrazić, że szanujący się naukowiec podpisze się pod fantasmagoriami pana Macierewicza i pozostałych? Przepraszam, że wątpię! 


PS. "Nowa komisja smoleńska Nieścisłości, błędy, zaprzeczenia. Lista potknięć ekspertów Macierewicza":  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/czarno-na-bialym-lista-bledow-ekspertow-macierewicza,683190.html
Budżet podkomisji smoleńskiej: po 6 mln zł w 2017 i 2018 r. (dop.09.11.2017 r.):
http://www.defence24.pl/694445,budzet-podkomisji-smolenskiej-po-6-mln-zl-w-2017-i-2018-r

4 komentarze:

 1. Intrygujący post !!!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrząc na ilość organizacji i mediów zaangażowanych w głoszenie teorii o zamachu smoleńskiego i dobrej zmiany to i tak jest dobrze;- radio ojca dyrektora, ambony, prawicowe gazety, tvp, apele smoleńskie, miesięcznice, teraz kino, zaraz szkoły..., do tego kupowanie ludzi za 500+, mieszkanie+, itp im jakoś nie szybuje poparcie- nie trzeba się tylko poddawać . Pozdrawiam Probusie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z sieci: Polska to zaprawdę dziwne miejsce. Nieistniejący od 25 lat komuniści biją się z nieistniejącymi od 70 lat faszystami, czemu przygląda się młoda, wykształcona klasa średnia, która nie jest ani młoda, ani wykształcona, ani średnia.

  OdpowiedzUsuń