sobota, 23 kwietnia 2016

Za gwałt też sądźcie!

Znaleźli u bacy aparaturę do pędzenia bimbru. 
- Baco, będziecie sądzeni za bimbrownictwo? 
- A czemuż to. panie władzo? 
- Macie aparaturę do pędzenia bimbru. 
- No to i za gwałt mnie sądźcie. 
- Jak to, za gwałt? 
- No bo też mam "aparaturę". 
     Ten stary kawał przypomina się po kolejnym pomyśle rządzących "geniuszy". Jest w przygotowaniu projekt nowej ustawy medialnej. Według niej, zamiast abonamentu RTV, ma być wprowadzona opłata audiowizualna. Ma być ona dołączona do rachunku za prąd. Podobno 90% Polaków ma w domu telewizor. Co prawda, nie każdy chce oglądać akurat "telewizję" publiczną", zwłaszcza ostatnio. "Oglądalność TVP1 spada na łeb na szyję. Stacja właśnie odnotowała najgorszy wynik w historii" http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19975503,drastyczny-spadek-ogladalnosci-tvp1-to-najgorszy-wynik-stacji.html#Czolka3Img
     Z energii elektrycznej korzysta wielu działkowców. Ponieśli wcześniej niemałe koszty i nakład własnej pracy, by móc skorzystać z prądu dla zrobienia sobie kawy, herbaty, czy np. włączenia kosiarki elektrycznej, itd. Mają niektórzy radia i nieliczni telewizory, ale płacić będą wszyscy. A przecież oglądając program TV na działce, nie oglądają w tym czasie w domu. 
     Uczciwym byłoby zakodowanie TVP i innych "publicznych", by płacili za nią tylko chętni, a nie "uszczęśliwianie" kogoś na siłę. Opłata ma wynosić 15 zł od posiadanego licznika w domu oraz tyle samo na działce. Razem 30 zł. Trochę więcej o tym, w: "Kosmiczne kwoty z abonamentu. Emeryci zapłacą!" - http://www.fakt.pl/zakupy/oplata-audiowizualna-zamiast-abonamentu-za-pomysl-pis-zaplaci-kazdy,artykuly,623713.html  Także: "Masz działkę? Zapłacisz więcej za telewizję" -http://www.fakt.pl/politycy/podwojna-oplata-audiowizualna-dla-wlascicieli-dzialek,artykuly,628472.html  oraz kilku innych artykułach. Czy ktoś się nad tym zastanowi? Ponoć głupota nie boli, ale przecież nie zwalnia od myślenia.  Czy odpuszczą chociaż, głuchym i niewidomym?

PS. Dla przypomnienia, jak PiS "szanuje" działkowców: "Działkowcy! Zapamiętajcie!" - http://tiny.pl/qx3q1 
I jeszcze jedno: "PiS dba o ubogich? PiS na wodę, fotomontaż!" - http://tiny.pl/qb6rn Też dla przypomnienia. 

15 komentarzy:

 1. Wyzysk z każdej strony, "Dobra zmiana", z każdym dniem coraz lepsza! Szkoda gadać. Szacun Probusie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najlepiej, niech nas wszystkich (jako naród inaczej myślący i drugiego sortu) wszystkiego co z własnego dorobku posiadamy pozbawią i wsadzą za to, że się w ogóle rodzimy i oddychamy żyjąc w naszej Ojczyźnie :( bez szans na normalność. Prawda, że głupota nie boli co widać, słychać i czuć. Lechistan ma rację, bardzo dobra "zmiana" jakiej dotąd nie było, bo zakrawająca o totalną paranoję. Faktycznie, brak słów! Pozdrawiam Cię Probusie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej "dojna zmiana". Pozdrawiam Cię Różo!

   Usuń
 3. To prawda, brak słów. Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj. Myślę, że po ostatnich doniesieniach o podatku od wody deszczowej, a więc o podwyżkach wszystkiego ( elektrownie), doczekam zapewne jeszcze czasu, gdy szydłowiec wprowadzi opłaty za korzystanie ze słońca, wszak można opalać się w solariach, a więc płacić za energię i za usługę. Oszalała Polska, bo nie wiem, dlaczego ci ze dobrej, swojej zmiany", jeszcze mają władzę.Nam to faktycznie przydałby się Majdan, bez sterowania z zewnątrz... Pozdrawiam, mało mnie, ale aby nie zgłupieć, bardzo mało czytam newsów, powróciłem do tradycyjnej książki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście, "dojna zmiana" i to do potęgi. Brak słów, na to wszystko!
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W tej sytuacji, "Milczenie jest złotem". Szacun!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, dokąd ci ludzie zmierzają. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko do upadku naszej ojczyzny, ale i do własnego. Przykre to, ale prawdziwe. Niestety. Pozdrawiam Cię Probusie bardzo serdecznie :)

  Dziękuję, za miły komentarz u mnie pod wierszem w Salonie Poezji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy wcześniej nie myślałem, że tak beznadziejnych i niebezpiecznych czasów doczekam. Bardzo przykre, jest to wszystko co się obecnie dzieje. Szacun Probusie!

  OdpowiedzUsuń
 9. W ponurych czasach kaczystowskich dobry zart tymfa wart. Uśmiałem się jak norka.

  OdpowiedzUsuń
 10. ale to bylo smieszne pewnie jestes ubekiem co za 2tys nie wyżyje:))))))

  OdpowiedzUsuń